Allegri i Nedved na wojennej ścieżce?

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. Grzegorz Wajda

Paulo Dybala, jest zawodnikiem, który nie tylko dzieli kibiców Juventusu, ale też przedstawicieli klubu z Turynu. Ostatnio włoskie media obiegła wiadomość, że wiceprezydent klubu Pavel Nedved nie jest zadowolony z tego, że Argentyńczyk nie przedłużył umowy z Juve. Corriere della Sera podaje natomiast, że Czech nie jest już w dobrych relacjach z trenerem Massimiliano Allegrim.

  • We włoskich mediach nie brakuje różnych teorii na temat relacji Massimiliano Allegriego z Pavlem Nedved
  • Corriere della Sera przekonuja, że Włoch i Czech są na wojennej ścieżce
  • Stosunki Allegriego z Nedvedem zostały popsute przez zbliżające się dużymi krokami rozstanie Paulo Dybali z ekipą z Turynu

Allegri i Nedved skłóceni?

Paulo Dybala, ma kontrakt ważny z Juventusem tylko do końca czerwca. W marcu doszło do spotkania agenta zawodnika ze sternikami klubu z Turynu, w którym strony nie porozumiały się w sprawie nowej umowy dla piłkarza. Wszystko wskazuje na to, że były napastnik Palermo niebawem rozstanie się z klubem z Turynu. Sky Sport Italia opublikowała natomiast ostatnio nagranie, na którym widać, jak Nedved kręci głową z rozpaczy, podczas gry trener Juve podjął decyzję o ściągnięciu Dybali z boiska w meczu przeciwko Cagliari Calcio. Miało to miejsce kilka minut po tym, jak Argentyńczyk zaliczył asystę przy bramce Dusana Vlahovicia.

Według klubowych źródeł cytowanych przez Corriere della Sera wideo nie odnosi się do momentu zmiany Dybali. Allegri miał przekonywać, że prawdopodobnie sytuacja miała miejsce w innym momencie. Jasne ma być natomiast to, że wiceprezydent Bianconerich kpił już przed meczem z Sardyńczykami z trenera Juve, mówiąc, że dotarcie do czołowej czwórki jest minimalnym celem Juventusu w tej kampanii. Ponadto dodał, że nikt nie pochwalił Bianconerich po przegranej z Interem Mediolan (0:1) w zeszłym tygodniu.

Corriere della Sera jednoznacznie daje do zrozumienia, że relacje między Allegrim a byłym skrzydłowym nie są idealne, a atmosfera w ośrodku treningowym ekipy z Turynu jest daleka od wzorowej. Według różnych informacji to właśnie Nedved stał w 2019 roku za zwolnieniem włoskiego trenera. Czech miał zakomunikować Andrei Agnelliemu, że albo pożegna Allegriego, albo sam rozstanie się z klubem. Włoski szkoleniowiec mimo wywalczenia 11 trofeów z Juventusem zakończył wówczas przygodę z klubem z Turynu.

Czytaj więcej: Tuttosport: Juventus wściekły na VAR

Komentarze