Allegri dwukrotnie odmówił gigantowi zanim powrócił do Juventusu

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri PressFocus

Massimiliano Allegri wziął udział w pierwszej konferencji prasowej po powrocie do Juventusu. Włoch wyznał, że dwukrotnie odmówił Realowi Madryt, a także zapowiedział, że w jego drużynie wicekapitanem nie będzie Leonardo Bonucci.

  • Massimiliano Allegri udzielił pierwszej konferencji po powrocie do Juventusu
  • Włoch mówił o wielu sprawach; wyznał, między innymi, że odmówił Realowi Madryt
  • Ponadto szkoleniowiec wyjawił, jakie kryterium jest kluczowe, by w jego zespole dostać opaskę kapitańską i dlaczego nie uzyska jej Leonardo Bonucci

Massimiliano Allegri jest dumny z powrotu

Massimiliano Allegri został zwolniony z Juventusu w 2019 roku. Po dwóch latach powrócił i objął zespół po Andrei Pirlo. We wtorek wziął udział w swojej pierwszej konferencji prasowej jako stary-nowy trener Starej Damy.

Jestem dumny z powrotu. Wiem, że fani nas wspierają i to okażą to, gdy otworzą się stadiony. Od 22 sierpnia musimy od nowa napisać historię Juventusu. Pracowitość znajduje się w DNA tej drużyny. Widzę drużynę, która zwyciężała również wtedy, gdy jej nie prowadziłem – powiedział Massimiliano Alegri.

Następnie nazwał Cristiano Ronaldo “wielkim mistrzem i mądrym facetem”, na którym ciąży odpowiedzialność “większa niż trzy lata temu”. Następnie uznał, że faworytem do sięgnięcia po Scudetto jest Inter, zaś Liga Mistrzów pozostaje jego największym pragnieniem.

“Bonucci nie będzie kapitanem”

53-latek wyjawił też, czym kieruje się przy wyborze kapitana swojej drużyny.

Kapitan i wicekapitan są wybierani na podstawie stażu w klubie. Giorgio Chiellini jest tu najdłużej, a Leonardo Bonucci odszedł do Milanu i jego ciągłość w Juventusie została przerwana. Musi zaczynać od nowa i jest tego świadomy – orzekł twardo Allegri. Włoch potwierdził też plotki łączące go z jednym z gigantów europejskiego futbolu.

To prawda, że dwukrotnie odmówiłem Realowi Madryt. Muszę podziękować Florentino Perezowi za szansę, jaką mi dał, ale wierzę w Juventus – wyznał szkoleniowiec.

W trakcie swojej pierwszej przygody w Turynie Allegri sięgnął po sześć mistrzostw i cztery Puchary Włoch.

Komentarze

Comments 3 comments