Allegri: Czeka nas dużo pracy nad koncentracją

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. Grzegorz Wajda

Massimiliano Allegri nie miał powodów do radości po sobotnim meczu Juventusu FC z Parmą Calcio. Mistrzowie Włoch tylko zremisowali swojej spotkanie z beniaminkiem włoskiej ekstraklasy 3:3, co doprowadziło do wściekłości szkoleniowca Starej Damy.

Czytaj dalej…

– Byliśmy za mało agresywni w defensywie, a ponadto popełniliśmy kilka błędów – mówił trener Juve przed kamerą DAZN.

– Były też w naszej grze zagrania pozbawione precyzji, na co wpływ miał pewnie brak koncentracji. Musimy być bardziej skoncentrowani, nie możemy czasem podchodzić do sprawy, że w danym meczu prowadzimy i na pewno utrzymamy zwycięstwo do końca. Takie podejście jest niedopuszczalne – grzmiał Allegri.

– Gdy prowadziliśmy 3:1 nasza gra w defensywie uległa zmianie, niestety na gorsze. Co do sytuacji z doliczonego czasu gry mogę powiedzieć tylko tyle, że źle się zachowaliśmy. W takich momentach należy piłkę wybić po prostu w trybuny… – dodał opiekun Starej Damy.

– Mieliśmy szczęście, że udało nam się wygrać z Lazio, ale zostaliśmy ukarani przez Parmę. Musimy wykonać mnóstwo pracy związane z naszą koncentracją – zaznaczył Włoch.

– Nie może być tak, że na swoim stadionie zdobywamy trzy bramki i na naszym koncie jest tylko punkt. Taki stan rzeczy sprawia, że gramy tylko z myślą o ofensywie i ataku, odpuszczając grę obronną, co nie może mieć miejsca – skwitował opiekun teamu z Piemontu.

Komentarze