Allegri: Chcieliśmy tak zagrać w pierwszym meczu

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. Grzegorz Wajda

Szkoleniowiec Juventusu Massimiliano Allegri nie krył zadowolenia po awansie swojej drużyny do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Stara Dama w rewanżowym spotkaniu przed własną publicznością odrobiła straty i wyeliminowała Atletico Madryt.

Czytaj dalej…

– Chłopaki rozegrali świetne spotkane. Była technika, precyzja, agresja i to jest to, co zaplanowaliśmy na pierwsze spotkanie. Przemyślałem to i wprowadziłem kilka zmian – powiedział Allegri.

– Wszyscy długo czekali na to spotkanie, była możliwość nerwowego występy, więc powiedziałem chłopakom, aby zachowali spokój i równowagę. W przeciwnym razie byłoby to bardzo duże ryzyko – kontynuował.

W składzie Starej Damy niespodziewanie pojawił się Leonardo Spinazzola, który zastąpił zawieszonego Alexa Sandro i kontuzjowanego Mattię Di Sciglio.

– Spinazzola rozegrał świetne spotkanie na lewej stronie, Federico Bernardeschi również spisał się bardzo dobrze. To dla niego krok do przodu i jestem świadomy, jak dobry jest. Potrzebowaliśmy świetnego występu i taki był – kontynuował.

– Chciałem takiego podejścia w pierwszym spotkaniu, wybrałem innych zawodników i było o to trudniej z ich charakterystyką. Poruszaliśmy się zbyt wolno, nie przesuwaliśmy się wystarczają naprzód, a nasze czytanie gry nie było wystarczająco dobre – mówił Allegri.

– To naprawdę satysfakcjonujące dla kibiców, klubu, samych zawodników, bo wiedzą, że są wspaniałym zespołem. Teraz skoncentrujemy się na Serie A, zdobywając punkty, których potrzebujemy na finiszu, a następnie będziemy myśleć o Lidze Mistrzów – dodał.

Komentarze