Allegri buduje świetnego młodzieżowca w Juve. “Wzorem do naśladowania De Bruyne”

Fabio Miretti
Fabio Miretti fot. PressFocus

Fabio Miretti to, wychowanek Juventus, który w tym sezonie należy do ważniejszych postaci w zespole Massimiliano Allegriego. Zawodnik w trakcie jednej z konferencji prasowych organizowanych przez klub z Turynu ujawnił, że jego idolem w przeszłości był Pavel Nedved. Aktualnie wzorem do naśladowania dla Włocha, jest Kevin De Bruyne.

  • Fabio Miretti charmonijnie rozwija się w Juventusie
  • 19-latek powli buduje swoją pozycję w ekipie z Turynu
  • Włoch już teraz należy do kluczowych postaci Starej Damy w pomocy

Miretti z potencjałem na wielkiego pomocnika

Fabio Miretti, niespodziewanie wskoczył do wyjściowego składu Juventusu i zadomowił się w nim tak, że trudno dzisiaj wyobrazić się Starą Damę bez 19-latka. Środkowy pomocnik mimo młodego wieku potrafi już wziąć ciężar gry na siebie.

Miretti zagrał swój pierwszy mecz w Lidze Mistrzów we wtorek przeciwko PSG. Ma już na koncie sześć występów w Juve w tej kampanii.

– Kiedy zacząłem grać w piłkę nożną, moim idolem był Pavel Nedved, który jest teraz naszym wiceprezydentem – powiedział włoski pomocnik cytowany przez Football Italia.

– Wtedy, dorastając, zmieniłem pozycję i teraz moim punktem odniesienia jest Kevin De Bruyne – kontynuował Miretti.

– Dołączyłem do Juventusu, gdy miałem osiem lat. Przeszedłem przez sektor młodzieżowy, docierając do pierwszego zespołu. Wspieram Juventus od dziecka. Mogłem dołączyć do Torino. Warunki oferowane jednak przez Juventus w tamtym czasie były bardziej praktyczne, więc moja rodzina i ja wybraliśmy Juventus – powiedział zawodnik.

Miretti ma kontrakt ważny z Juve do 2026 roku. Rynkowa wartość piłkarza wynosi pięć milionów euro.

Czytaj więcej: Gwiazda Napoli z potencjałem na transfer do giganta La Liga?

Komentarze

Na temat “Allegri buduje świetnego młodzieżowca w Juve. “Wzorem do naśladowania De Bruyne”