Allegri: Atletico to świetnie zorganizowana drużyna

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. Grzegorz Wajda

Massimiliano Allegri zakomunikował przed starciem z Atletico Madryt, że od pierwszej minuty okazję do gry otrzyma Paulo Dybala. Szkoleniowiec Juventusu FC zaznaczył jednak, że nie jest to następstwem ostatniego gola zawodnika, a tym, że Argentyńczyk daje ogólnie wiele dobrego na boisku.

Czytaj dalej…

– Dybala zagra z Atletico, więc skoro dziennikarze są szczęśliwi z powodu przekazania takiej wiadomości, to chyba mogę już iść – żartował opiekun mistrzów w trakcie konferencji prasowej.

– Chciałbym jednak podkreślić, że Dybala nie zagra ze względu na to, że popisał się golem w miniony piątek, a po prostu ze względu na jego wielką pracę dla drużyny. Myślę, że w starciu z Atletico jego gra może być dla nas bardzo pomocna – zaznaczył Allegri.

– Atletico to drużyna świetnie zorganizowana, a siłą tej ekipy jest przede wszystkim defensywa. Ta drużyna jest mocna fizycznie, psychicznie i mentalnie – wyliczał Włoch.

– Nie zmienia to jednak faktu, że naszym celem jest awans do kolejnej fazy rozgrywek. Wchodzimy w najważniejszą część sezonu. Musimy grać fair, wiedząc, że staniemy do rywalizacji z mocnym przeciwnikiem, który wie, jak wykorzystywać swoje okazje – powiedział trener Juve.

-W starciu z Atletico będziemy starać się kontrolować wydarzenia na boisku, uważając na kontry ze strony rywali. Atletico ma mentalność, co jest zasługa trenera Simeone, który wykonała kawał świetnej roboty w klubie – skwitował.

Komentarze