Allegri: czas, byśmy odpłacili się Juventusowi za wszystko, co nam dał

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri PressFocus

Po niełatwym zwycięstwie Juventusu nad Salernitaną (2:0) głos zabrał Massimiliano Allegri. Trener chce wzbudzić w graczach poczucie obowiązku wobec klubu, który reprezentują.

  • Juventus pokonał we wtorek Salernitanę po niełatwym meczu
  • Massimiliano Allegri uważa, że gracze i sztab muszą wziąć odpowiedzialność za ostatnie kiepskie wyniki Starej Damy

Allegri: Juventus dał nam tak wiele, czas byśmy się odpłacili

Juventus we wtorek nie bez problemów pokonał Salernitanę (2:0). Stara Dama podchodziła do meczu w kiepskich nastrojach po tym, jak na własnym stadionie poległa w starciu z Atalantą (0:1).

Myślę, że chłopaki zaprezentowali się dobrze. Nie było łatwo przeciwko Salernitanie na jej stadionie, a w drugiej połowie mierzyliśmy się z kilkoma groźnymi dośrodkowaniami w nasze pole karne – skomentował zwycięstwo Massimiliano Allegri. – Ostatni czas nie jest łatwy. Przegraliśmy z Atalantą, a dziś [we wtorek – przyp. PP] mogliśmy strzelić więcej bramek. Powiedziałem graczom, że Juventus dał nam tak wiele, że teraz musimy poczuć odpowiedzialność i odpłacić się klubowi. Musimy się skupić, bo zbyt wiele razy zawiedliśmy w tym sezonie przeciwko mniejszym zespołom – dodał Włoch.

Stara Dama, pomimo zwycięstwa w piętnastej kolejce, zajmuje rozczarowujące, siódme miejsce w tabeli Serie A. Do liderującego Napoli traci aż dziewięć punktów, a Petronopei mają w dodatku mecz w zanadrzu. Następnym przeciwnikiem rekordowych mistrzów Włoch będzie znajdująca się w strefie spadkowej Genoa, z którą Juve zmierzy się już w niedzielę.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Przeczytaj również: Kluczowy gracz Juventusu wypada do końca roku.

Komentarze