Alisson: Nasza wiara w mistrzostwo jest niezachwiana

Alisson Becker
Alisson Becker fot. Grzegorz Wajda

Liverpool stracił w środowy wieczór fotel lidera Premier League. Alisson Becker, bramkarz The Reds, twierdzi jednak, że nie ma to żadnego znaczenia, a jego zespół nadal wierzy, że jest na dobrej drodze do zdobycia mistrzostwa Anglii, a kluczem do sukcesu ma być jak najszybsze zapomnienie o ostatnich remisach.

Czytaj dalej…

– W przeszłości pokazywaliśmy, że jesteśmy wystarczająco dobrzy i nadal będziemy to pokazywać – rozpoczął Alisson Becker.

– Nic się w tej kwestii nie zmieniło. Wierzymy w mistrzostwo Anglii i zrobimy wszystko, aby wygrać ligę – kontynuował.

– Nie myślimy o Manchesterze City, ale jedyne o tym, co sami możemy zrobić, żeby wygrywać kolejne spotkania. Nie chcemy liczyć na potknięcia innych, a jedyne na własne umiejętności – dodał.

– Naprawdę chcę wygrać Premier League z Liverpoolem. Chcemy wrócić na sam szczyt. Nie możemy rozpamiętywać ostatnio straconych punktów, a zamiast tego musimy dać z siebie wszystko w najbliższych starciach – zakończył.

Alisson Becker wystąpił w tym sezonie w 31 spotkaniach, podczas których aż 15 razy udało mu się zachować czyste konto. Łącznie na boisku spędził 2790 minut. Liverpool, którego barwy Brazylijczyk reprezentuje, ma w tym momencie 62 punkty w Premier League. Tyle samo oczek zebrał także Manchester City, ale warto podkreślić, że Obywatele rozegrali jeden mecz więcej.

Komentarze