Jak podaje Fabrizio Romano, kwestia przyszłości Ismaela Bennacera została rozstrzygnięta. Pomocnik w najbliższych dniach przedłuży umowę z Milanem, ucinając tym samym wszelkie plotki transferowe.
- Klub w ostatnich tygodniach negocjował z Ismaelem Bennacerem warunki przedłużenia kontraktu
- Algierczykiem interesowało się wiele klubów, ale on sam wolał pozostać w ekipie mistrza Włoch
- Pomocnik wkrótce podpisze z Milanem nową umowę
Milan nie straci swojego pomocnika
Przyszłość Ismaela Bennacera jeszcze do niedawna pozostawała tajemnicą. Pomocnik nie doszedł do porozumienia w kwestii przedłużenia umowy, a jego osobą interesowały się czołowe kluby Europy, na czele z Liverpoolem i Arsenalem. Oba zespoły z Premier League gotowe były opłacić nawet jego klauzulę odstępnego.
Kibice drżeli, że Milan straci utalentowanego Algierczyka, który w tym sezonie rozegrał w barwach mistrza Włoch już 22 mecze. Uspokoiły ich nieco doniesienia Fabrizio Romano. Według włoskiego dziennikarza 25-latek jest już bliski przedłużenia umowy z klubem.
Bennacer zgodnie z jego informacjami podpisze umowę do końca czerwca 2027 roku, która zagwarantuje mu zarobki na poziomie 4 milionów euro rocznie. Intencją zawodnika było pozostanie w Milanie, a klub nie zdecydował się podnieść jego klauzuli odstępnego, która aktualnie wynosi 50 milionów euro.
Sprawdź: Bramkarz PSG łączony z Milanem
Komentarze