Alexis Sanchez z kontuzją uda

Alexis Sanchez
Alexis Sanchez fot. Grzegorz Wajda

Alexis Sanchez ma zdiagnozowaną kontuzję uda, co sprawia, że Chilijczyk najpewniej nie zagra w półfinałowym spotkaniu Ligi Europy, w którym ekipa z Lombardii zmierzy się z Szachtarem Donieck. Bój z udziałem obu teamów zaplanowany jest na poniedziałek 17 sierpnia na godzinę 21:00.

Czytaj dalej…

Przypomnijmy, że mediolański team rywalizuje w “Final Eight”, czyli turnieju, który rozgrywany jest na stadionach w Niemczech. Taki stan rzeczy jest następstwem pandemii koronawirusa, która sparaliżowała sportowe życie.

Nerazzurri osłabieni przed meczem z Szachtarem

Tymczasem w kontekście Alexisa Sancheza warto zaznaczyć, że jego uraz został potwierdzony przez klub w specjalnym oświadczeniu. Przypomnijmy, że ofensywnie usposobiony piłkarz na placu gry w boju przeciwko Bayerowi Leverkusen pojawił się na murawie z ławki rezerwowych, zmieniając Lautaro Martineza, po czym szybko doznał urazu. W każdym razie zawodnik dokończył zawody.

W trakcie trwającej kampanii Alexis Sanchez wystąpił łącznie w 31 meczach, w których strzelił cztery gole, notując też 10 asyst. 31-latek ostatnio na zasadzie wolnego transferu został na stałe zawodnikiem Nerazzurrich. Wcześniej piłkarz za porozumieniem stron rozwiązał swój kontrakt z Manchesterem United, po czym związał się umową na trzy lata z Interem.

Komentarze