Inter Mediolan pokonał we wtorkowy wieczór Romę (2:0) w meczu 1/4 finału Pucharu Włoch. Jednego z goli dla Nerazzurrich strzelił Alexis Sanchez. Chilijczyk w pomeczowej rozmowie dał do zrozumienia, że chce otrzymywać więcej okazji do gry.
- Inter Mediolan odniósł spokojne zwycięstwo we wtorkowy wieczór na Stadio Giuseppe Meazza
- Mistrzowie Serie A pokonali Romę i znaleźli się w półfinale rozgrywek
- Po zakończeniu spotkania głos zabrał Alexis Sanchez
Inter wyelimonował Giallorossich
Inter Mediolan przystępował do potyczki z rzymianami, chcąc wrócić na ścieżkę zwycięstw po przegranych derbach z Milanem. Plan udało się zrealizować i ekipa Simone Inzaghiego znalazła się w półfinale Coppa Italia.
– Wiemy, że graliśmy lepiej w derbach, ale była to lekcja, która pokazuje, że zawsze musimy być czujni – mówił Alexis Sanchez w rozmowie ze Sport Mediaset.
– Jesteśmy pewni siebie jako zespół. Wszyscy wiedzą, że Roma jest silna i pokazali to dzisiaj na boisku – kontynuował Chiljczyk.
Alexis Sanchez zagrał w boju z Romą w wyjściowym składzie. Czy to może oznaczać, że zawodnik znajdzie się także w pierwszym składzie Interu na hit z Napoli?
– Zawsze chcę grać, zawsze mówiłem, że im więcej gram, tym lepiej się czuję. Chcę robić to, co jest najlepsze dla zespołu – przekonywał piłkarz.
Alexis Sanchez w tym sezonie wystąpił łącznie w 16 meczach, w których zdobył dwie bramki, a ponadto zaliczył trzy asysty. Kontrakt 33-latka z ekipą z Mediolanu obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.
Czytaj więcej: Puchar Włoch: Inter bezlitosny dla Romy, Nerazzurri w półfinale!
Komentarze