Reprezentant Belgii klubowym kolegą Łukasza Skorupskiego

Alexis Saelemaekers
Alexis Saelemaekers IMAGO / Gribaudi/ImagePhoto

Alexis Saelemaekers został nowym zawodnikiem Bologni. Belgijski skrzydłowy trafił na Stadio Renato Dall’Ara w ramach rocznego wypożyczenia z Milanu. Oba kluby zawarły w umowie opcję wykupu, po której 24-latka zwiąże się czteroletnim kontraktem z popularnymi “Rossoblu”.

  • Alexis Saelemaekers zasilił szeregi Bologni
  • Belg trafił tam z Milanu w ramach rocznego wypożyczenia
  • Oba kluby zawarły w umowie opcję wykupu 24-latka

Oficjalnie: Alexis Saelemaekers wzmocnił pomoc Bologni

Bologna za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz oficjalnej strony klubowej potwierdziła wyczekiwany przez kibiców transfer. Otóż nowym zawodnikiem zespołu prowadzonego przez Thiago Mottę został Alexis Saelemaekers. Belg od teraz będzie występował w jednej drużynie z Łukaszem Skorupskim.

11-krotny reprezentant swojego kraju trafił do Bologni w ramach rocznego wypożyczenia z Milanu. Oba kluby zawarły w umowie opcję wykupu 24-latka, który po dopięciu transakcji zwiąże się z “Rossoblu” czteroletnim kontraktem. Media nie podały, za jaką kwotę może definitywnie trafić wychowanek Anderlechtu na Stadio Renato Dall’Ara.

Alexis Saelemaekers występował w Milanie przez ostatnie 3,5 roku. W koszulce “Rossonerich” do tej pory ma na koncie 140 występów. W tym czasie 10-krotnie udało mu się wpisać na listę strzelców, a także zanotować 14 asyst.

Sprawdź także: Juventus wypożyczył swój talent. Dołącza do turyńskiej kolonii

Komentarze