Alexandre Pato marzy o powrocie do Milanu

Alexandre Pato (z lewej)
Alexandre Pato (z lewej) PressFocus

Alexandre Pato wyznał, że chciałby powrócić do Milanu. Brazylijczyk występował na San Siro w latach 2007-2013.

Napastnik pozostaje bez klubu, odkąd rozstał się z Sao Paulo zeszłego lata. 31-latek przyznał, że marzy mu się powrót do Milanu, gdzie występował przez sześć sezonów w latach 2007-2013.

Mam świetne wspomnienia. Mówimy przecież o 150 meczach, 63 golach, zdobytym Scudetto i Superpucharze Włoch – wyliczył Brazylijczyk. – Powrót do Milanu byłby marzeniem. To klub, który na zawsze pozostanie w moim sercu. – powiedział Alexandre Pato.

Były zawodnik Rossonerich został zapytany, czy nie przeszkadzałaby mu rola zastępcy Zlatana Ibrahimovicia, ale 31-latek uważa, że mogliby występować razem.

Powiedziałbym, że mogę nim być, w czym problem? Ale po prostu dlatego, że nie byłbym zastępcą ­– zaśmiał się Brazylijczyk, po czym kontynuował. – Występowałbym. Wystarczyłoby mi kilka meczów, by przekonać trenera. Zresztą, daj spokój. Powiedzmy, że moglibyśmy występować z Ibrahimoviciem razem. Stanowilibyśmy świetny duet – emanował pewnością siebie bezrobotny napastnik.

Alexandre Pato miał być nadzieją zarówno Milanu, jak i reprezentacji Włoch. Po odejściu z San Siro w 2013 roku już nigdy jednak nie wrócił na wysoki poziom. Występował głównie w rodzinnej Brazylii, a jego powroty do Europy nie były zbyt udane. Przez pół roku występował w Chelsea, tyle samo czasu spędził w Villarrealu. Stamtąd udał się do Chin, a następnie powrócił do ojczyzny. Wygląda na to, że brakuje chętnych do zatrudnienia, świetnego dawniej, snajpera.

Komentarze