Inter powalczy zimą o napastnika Arsenalu

Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette Pressfocus

Inter Mediolan rozważa wykup Alexandre’a Lacazette’a z Arsenalu. Wszystko uda się tylko wtedy, gdy San Siro opuści Alexis Sanches. Włodarze Nerazzurrich chcą rozpocząć cały proces zimą, ponieważ Francuz jest priorytetem w układance Inzaghiego, informuje Sky Sports Italia.

  • Alexandre Lacazette znalazł się w kręgu zainteresowań Interu Mediolan
  • Nerazzurri muszą najpierw sprzedać Alexisa Sancheza, aby pozwolić sobie na kolejne wydatki
  • Francuz ma jednak ważny kontrakt do końca sezonu, więc istnieje szansa, że mistrzowie Włoch wywalczą podpis napastnika za darmo

Alexandre Lacazette na radarze Interu

Alexandre Lacazette jest związany z Arsenalem do końca obecnego sezonu. Mikel Arteta regularnie pomija napastnika w swoich wyborach, przez co Francuz rozegrał dotychczas jedynie 49 minut. Piłkarz jest niezadowolony z takiej sytuacji. Być może jest to wynikiem chęci odejścia od Kanonierów w letnim oknie transferowym. Nikt jednak nie zgodził się wykupić 30-latka, ale teraz może się to zmienić.

Sky Sports Italia informuje, że Inter Mediolan postara się o Lacazette’a już zimą. Dla londyńczyków będzie to już ostatni moment, kiedy będą mogli otrzymać jakiekolwiek pieniądze za transfer. Jest tylko jedno “ale”. Nerazzurri najpierw muszą pozbyć się Alexisa Sanchesa. Chilijczyk ma ważną umowę z mistrzami Włoch do czerwca 2023 r.. Ostatnie doniesienia sugerują, że Inter ma nadzieję uwolnić się od 32-latka i zaoszczędzić przy tym 7 mln euro rocznie, które mu się należy.

Zwolennikiem talentu Lacazette’a jest sam Simeone Inzaghi. Trener chciałby zwiększyć głębie w ataku, ponieważ Edin Dzeko nie przybył do Mediolanu na długie lata.

Niewykluczone jest, że oba kluby zasiądą do rozmów i dojdą do wniosku, że możliwa jest również wymiana. Obaj panowie nie są zadowoleni w aktualnym otoczeniu. W dodatku nie dostają wielu szans od swoich szefów, więc taki ruch miałby pewien sens. Jednak mało prawdopodobne wydaje się, że Kanonierzy z powrotem zechcą zakontraktować Sanchesa.

Z drugiej strony Inter zawsze może poczekać aż kontrakt Lacazett’a wygaśnie. Wówczas zapewne będzie musiał zmierzyć się z innymi chętnymi. Sprawa transferu wciąż jest otwarta, z kolei więcej szczegółów poznamy przy najbliższym oknie transferowym.

Przeczytaj również:

Komentarze