Alex Sandro uważa, że Juventus popełnił z Porto ten sam błąd, co z Napoli

Alex Sandro
Alex Sandro PressFocus

Alex Sandro twierdzi, że porażka Juventusu z Porto (1:2) bardzo przypomina mu niedawny mecz z Napoli, również przegrany przez Starą Damę.

Brazylijski obrońca widzi podobieństwo pomiędzy dwiema niedawnymi porażkami swojego zespołu.

Stara Dama sprezentowała Porto gola po 63 sekundach, gdy Rodrigo Bentancur fatalnie podał w kierunku swojego bramkarza. Następną bramkę straciła kilkanaście sekund po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę. Tylko późne trafienie Federico Chiesy daje kibicom Bianconerich nadzieję na odwrócenie rezultatu w rewanżu.

Wiedzieliśmy, że zagraliśmy kiepską pierwszą połowę. W drugiej radziliśmy już sobie lepiej i jesteśmy świadomi, że w rewanżu musimy rozpocząć tak, jak kończyliśmy w środę – powiedział Alex Sandro w rozmowie ze Sky Sport Italia. – Popełniliśmy ogromne błędy przy dwóch sytuacjach, w wyniku których zdobyli dwa gole. Musimy być bardziej skoncentrowani w takich przypadkach. Mówiliśmy o tym po spotkaniu z Napoli. Przeciwko Porto popełniliśmy, mniej więcej, takie same błędy. Po raz kolejny źle rozpoczęliśmy mecz i zakończyliśmy go znacznie lepiej. Musimy nauczyć się mocno wchodzić w spotkanie od samego początku. Na szczęście zdobyliśmy bramkę i mamy nadzieję, że sprawimy się lepiej w rewanżu – ocenił obecną sytuację Juventusu Alex Sandro.

Na trzy tygodnie Stara Dama musi odciąć się mentalnie od Ligi Mistrzów. W tym czasie podopieczni Andrei Pirlo zagrają cztery kolejne spotkania w Serie A, gdzie ich sytuacja również nie jest wymarzona. Tracą do liderującego Interu aż osiem punktów, ale mają też rozegrany o jeden mecz mniej. W najbliższej kolejce zmierzą się u siebie z Crotone.