Doświadczony obrońca rozważa odejście z Juventusu

Alex Sandro
Alex Sandro Pressfocus

Latem Juventus opuści Paulo Dybala, który nie zdecydował się przedłużać kontraktu wygasającego w tym roku. Według portalu Tuttosport, w najbliższym okienku transferowym Starą Damę może opuścić także inny piłkarz od dawna reprezentujący jej barwy. Mowa o Aleksie Sandro, który rozważa zmianę otoczenia.

  • Alex Sandro może latem opuścić Juventus
  • Kontrakt Brazylijczyka wygasa w przyszłym
  • Defensor ma wątpliwości odnośnie jego przedłużenia

Brazylijczykowi znudził się już Turyn?

Nawet jeśli Juventusowi uda się zdobyć puchar Włoch, dla kibiców obecny sezon tak czy siak jest wyjątkowo nieudany. Z rozgrywek Ligi Mistrzów Stara Dama odpadła już na etapie ⅛ finału, a w lidze prawdopodobnie skończy rozgrywki na czwartej pozycji. Niepewna wydaje się przyszłość Massimiliano Allegriego, któremu zarzuca się brak pomysłu na rozwój drużyny. Ponadto latem z klubem pożegna się jedna z największych gwiazd – Paulo Dybala.

Przytoczone powyżej aspekty wpływają także na wątpliwości Alexa Sandro odnośnie dalszego pobytu w Turynie. Brazylijczyk reprezentuje barwy Juventusu już od 2015 roku. Jego kontrakt wygasa wraz z końcem przyszłego sezonu i zawodnik nie jest przekonany odnośnie słuszności jego przedłużania. Obrońca rozważa spróbowanie swoich sił w innym zespole, gdzie miałby większe szanse na zdobywanie trofeów. 

Władze Juventusu zdają sobie sprawę z wątpliwości lewego obrońcy i już teraz poszukują jego następcy. Wybór padł na Emersona Palmieriego, który obecnie jest wypożyczony z Chelsea do Olympique Lyonu. Starej Damie zależy na pozyskaniu 27-latka, jednak uzależnione to będzie od ostatecznej decyzji Alexa Sandro. Jeśli Brazylijczyk zdecyduje się na przedłużenie kontraktu, klub zrezygnuje z transferu Emersona Palmieriego.

Przeczytaj też: Bednarek łączony z transferem do Serie A

Komentarze