Defensor Interu na celowniku gigantów Premier League

Alessandro Bastoni
Alessandro Bastoni fot. PressFocus

Alessandro Bastoni może w niedalekiej przyszłości zaliczyć hitową przeprowadzkę na Wyspy Brytyjskie. Defensorem Interu Mediolan interesują się Manchester City, Manchester United oraz Tottenham.

  • Kontrakt Alessandro Bastoniego z Interem Mediolan obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku
  • Kluby z Premier League liczą, że włoski defensor będzie dostępny do sprzedaży w przyszłym roku
  • W obecnym sezonie Bastoni opuścił tylko jedno ligowe spotkanie

Czołowy obrońca Serie A zakotwiczy w Premier League?

Alessandro Bastoni to czołowy defensor Serie A i ogromna nadzieja reprezentacji Włoch. Już od dłuższego czasu jest on pełnoprawnym zawodnikiem wyjściowej jedenastki Interu Mediolan, a zainteresowanie jego usługami jest coraz większe. Minionego lata o zawodnika walczył Tottenham, a on sam optymistycznie patrzył na możliwość ponownej pracy pod okiem Antonio Conte. Weto w sprawie transferu postawiły władze wicemistrza Włoch.

Na niewiele się to może zdać, bowiem z każdym miesiącem ustawia się po Bastoniego coraz większa kolejka. Do zainteresowanego Tottenhamu dołączyli inni giganci Premier League, na czele z Manchesterem United oraz Manchesterem City. Wizja większych zarobków i możliwości rywalizowania o najwyższe skalpy w rozgrywkach europejskich może się okazać bardzo atrakcyjna dla 23-latka.

Kontrakt Bastoniego obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku, a kluby Premier League zakładają, że będzie on dostępny do sprzedaży w przyszłym roku. Stawia to Inter w bardzo niekorzystnej pozycji negocjacyjnej, bowiem odrzucenie propozycji transferu może poskutkować utratą za darmo. Na coś takiego nie może sobie pozwolić, biorąc pod uwagę sytuację finansową włoskich ekip.

Bastoni rozegrał w obecnym sezonie osiem spotkań. W barwach Interu zagrał łącznie 126 razy i strzelił trzy bramki.

Zobacz również: Juventus nie planuje przedłużać umów z bocznymi obrońcami

Komentarze