Lazio walczy o pomocnika Atalanty

Aleksej Mirańczuk i piłkarze Atalanty
Aleksej Mirańczuk i piłkarze Atalanty Pressfocus

Maurizio Sarri potrzebuje wzmocnień środka pola. Z tego powodu Lazio próbuje dojść do porozumienia z Atalantą. Na radarze rzymian znalazł się Aleksej Mirańczuk. Rosjanin nie odgrywa kluczowej roli w projekcie Gasperiniego, więc jest gotowy na zmianę otoczenia.

  • Aleksej Mirańczuk priorytetem Lazio pod koniec zimowego okienka
  • Rosjanin chętnie spróbuje swoich sił w nowym otoczeniu
  • Atalanta tak łatwo nie sprzeda 26-latka, ale przystąpiła do pierwszych rozmów odnośnie transferu

Mirańczuk z szansą na odbudowę formy w Lazio

Aleksej Mirańczuk nie jest już tak często brany pod uwagę przez Gasperiniego, jak miało to miejsce w poprzednich kampaniach. Zeszłej jesieni Rosjanin musiał trenować indywidualnie, przez co w Lidze Mistrzów uzbierał jedynie 33 minuty gry.

W dodatku pełne spotkanie w barwach Atalanty rozegrał tylko w Pucharze Włoch przeciwko Venezii. Piłkarza powoli łapie frustracja, ale z pomocą nadchodzi Lazio.

Według Gianluci Di Marzio, piłkarz jest kuszony większą tygodniówką. Do tego Maurizio Sarri widziałby 26-latka w wyjściowym składzie Biancocelestich. Lazio to ósma siła Serie A. Klub dalej ma szanse na wywalczenie przepustki do europejskich pucharów, co dla Mirańczuka jest dobrą okazją do odbudowy swojej pozycji we Włoszech.

Transfermarkt wycenia pomocnika na 11 mln euro. Nie ma jeszcze pewności, jak miałaby wyglądać umowa między obiema stronami. Istnieje również scenariusz, w którym Mirańczuk najpierw udaje się na wypożyczenie do Lazio i dopiero latem finalizowana zostanie transakcja kupna.

Niemniej Atalanta zaczęła rozmowy z Lazio, więc każdy scenariusz jest możliwy. Aleksej Mirańczuk zdobył gola i zaliczył dwie asysty przy 586 minutach gry od startu kampanii 2021/22.

Czytaj więcej: Mistrz Serie A już znany? Inter wyszedł z finansowego bagna i demoluje rywali

Komentarze