Dwa czołowe kluby w pogoni za Grimaldo

Alejandro Grimaldo
Alejandro Grimaldo fot. PressFocus

Kontrakt Alejandro Grimaldo z Benficą wygasa 30 czerwca 2023 roku, w związku z czym jego sytuacji z uwagą przyglądają się włoskie kluby. Od pewnego czasu informowano o zainteresowaniu Juventusu, a teraz do walki o bocznego obrońcę dołączył również Inter Mediolan.

  • Alejandro Grimaldo tego lata rozstanie się z Benficą
  • Ze świetnej okazji na transfer bezgotówkowy chcą skorzystać Inter Mediolan oraz Juventus
  • Wychowanek FC Barcelony w obecnym sezonie strzelił bramkę i zanotował trzy asysty

Inter dołącza do rywalizacji

Nazwisko Alejandro Grimaldo od dawna przewija się w kontekście transferu do drużyny z wyższej półki. Transakcje z ligi portugalskiej zawsze budzą jednak sporą niepewność, zwłaszcza, że Benfica życzyła sobie za swoją gwiazdę ogromnych pieniędzy. Wychowankowi FC Barcelony brakowało poważnej weryfikacji, bowiem nigdy nie doczekał się debiutu w reprezentacji Hiszpanii.

Teraz nadarza się natomiast świetna okazja, aby wreszcie sfinalizować hitową przeprowadzkę. Kontrakt Grimaldo z portugalskim gigantem wygasa 30 czerwca 2023 roku i nie zostanie przedłużony. 27-latek jest zdeterminowany do zmiany otoczenia i podjęcia nowego wyzwania. Benfica preferuje rozstanie już zimą, tak aby zarobić jakiekolwiek pieniądze na sprzedaży, lecz wolą samego zawodnika jest wypełnienie umowy do końca. Wszystko wskazuje więc na to, że latem będzie dostępny już jako wolny zawodnik.

Jego sytuacja bardzo zainteresowała włoskie kluby. Od dawna obiegały nas informacje, jakoby Hiszpan znajdował się na liście życzeń Juventusu, który nie wiąże już dużych nadziei z Alexem Sandro. Teraz okazuje się, że do kolejki po podpis piłkarza Benfiki stanął również Inter Mediolan. Umiejętności ofensywne lewego obrońcy sprawiają, że dobrze odnalazły się również na wahadle, które jest kluczową pozycją w taktyce wicemistrzów Włoch. Biorąc pod uwagę dołek formy Robina Gosensa, wzmocnienie wydaje się nieuniknione.

W najbliższych miesiącach czeka nas zatem ciekawa saga związana z przyszłością Grimaldo. W obecnym sezonie rozegrał on trzynaście spotkań, w trakcie których strzelił bramkę i zaliczył trzy asysty.

Zobacz również: Piłkarz Romy podsumował Mourinho. “Jeśli każe nam iść na wojnę, to idziemy”

Komentarze

Na temat “Dwa czołowe kluby w pogoni za Grimaldo