Mistrz świata przedłużył umowę z beniaminkiem

Alberto Gilardino
Alberto Gilardino PressFocus

Alberto Gilardino objął Genoę w trakcie sezonu. Miał być tylko trenerem tymczasowym, a wprowadził w pięknym stylu zespół do Serie A. Teraz klub odwdzięczył się 40-latkowi za powrót do elity i podpisał z nim nowy kontrakt, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2025 roku.

  • Alberto Gilardino w pięknym stylu wprowadził Genoę do Serie A
  • Teraz władze kluby odwdzięczyły mu się za powrót do elity
  • Mistrz świata otrzymał nowy kontrakt, który obowiązywać do 30 czerwca 2025 roku

Oficjalnie: Alberto Gilardino zostaje w Genoi

Genoa za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz oficjalnej strony klubowej poinformowała o przedłużeniu umowy z Alberto Gilardino. Nowa umowa mistrza świata z beniaminkiem Serie A będzie obowiązywała przez dwa najbliższe sezony. Natomiast jest zarobki będą wynosiły pół miliona euro rocznie plus przewidziane są bonusy.

Alberto Gilardino objął drużynę w trakcie sezonu. Miała to być tylko opcja tymczasowa, aczkolwiek znakomita dyspozycja zespołu, a przede wszystkim świetne wyniki sprawiły, że postanowiono dać 40-latkowi szansę. Włoch odpłacił się zaufaniem i w pięknym stylu awansował z Genoą do Serie A. Zasłużył tym, aby pozostać na Stadio Luigi Ferraris.

Największe osiągnięcia w karierze Alberto Gilardino to oczywiście mistrzostwo świata w 2006 roku. Podczas mundialu w Niemczech rozegrał pięć spotkań, w których zdobył jedną bramkę. Również raz zanotował asystę, a miało to miejsce w meczu półfinałowym z gospodarzami turnieju, kiedy podał do Alessandro Del Piero.

Sprawdź także: Milan obserwuje dwóch środkowych pomocników

Komentarze