Były reprezentant Włoch tymczasowym trenerem Genoi

Genoa CFC
Genoa CFC PressFocus

Alberto Gilardino przynajmniej tymczasowo został nowym szkoleniowcem Genoi. Były reprezentant Włoch przejął zespół “Rossoblu” po Alexandrze Blessinie.

  • Genoa postanowiła zmienić trenera
  • Liguryjski klub chce wrócić do Serie A
  • W tym pomóc mu ma Alberto Gilardino

Genoa zatrudniła Alberto Gilardino

Genoa za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej oraz mediów społecznościowych poinformowała o zatrudnieniu Alberto Gilardino na stanowisku trenera. 40-letni Włoch wstępnie został tymczasowym szkoleniowcem drużyny “Rossoblu”, ale dobre wyniki ekipy z Ligurii pod jego wodzą mogą sprawić, że zwiąże się on z “Czerwono-Niebieskimi” długoterminowym kontraktem.

57-krotny reprezentant Italii ostatnio pełnił funkcję trenera młodzieżowego zespołu Genoi, a wcześniej pracował jako menedżer takich klubów jak Siena oraz Rezzato. Były włoski piłkarz dopiero rozpoczyna swoją trenerską karierę, a prowadzenie ekipy “Rossoblu” będzie dla niego dotychczas zdecydowanie największym wyzwaniem.

40-latek, który jako zawodnik występował na pozycji środkowego napastnika, buty na kołku zawiesił w 2018 roku. Podczas piłkarskiej kariery przywdziewał koszulkę Milanu, Parmy, Fiorentiny, Empoli, Pescary, Spezii czy chińskiego Guangzhou.

Co ciekawe, kandydatami do przejęcia Genoi w ostatnim czasie byli m.in. Nenad Bjelica i Claudio Ranieri. Niewykluczone, że władze drugoligowej drużyny wkrótce zadzwonią do jednego z tych szkoleniowców, bowiem Alberto Gilardino przynajmniej na razie jest zatrudniony tymczasowo.

Genoa w tym momencie zajmuje piąte miejsce w tabeli Serie B.

Komentarze