Napoli show w Amsterdamie, gol Zielińskiego

SSC Napoli
SSC Napoli PressFocus

Świetny mecz Napoli w Lidze Mistrzów. Azzurri rozbili w wyjazdowym spotkaniu Ajax Amsterdam 6:1. Jedną z bramek dla neapolitańczyków zdobył Piotr Zieliński.

• Trzeci gol Zielińskiego w Lidze Mistrzów
  • Trzecie zwycięstwo Napoli w tej edycji
  • Bezbarwny Ajax nie dał rady Azzurrim

Kolejny niesamowity spektakl w wykonaniu Napoli

Spotkanie Ajaksu Amsterdam z Napoli już od pierwszych minut trzymało w napięciu. Było widać, że jednym i drugim zależy w tym spotkaniu na zwycięstwie, dlatego obie ekipy od początku ruszyły do ataku stwarzając sobie sytuację pod bramką rywala. Takie nastawienie bardzo szybko przyniosło efekt w postaci gola dla gospodarzy, którzy wykorzystali nieporadność defensywy gości. W 9. minucie na listę strzelców wpisał się Kudus.

Po stracie gola Napoli ewidentnie chciało przejąć inicjatywę w tym spotkaniu, aby szybko doprowadzić do wyrównania. Gościom ta sztuka udał się dość szybko i już w 18. minucie do siatki trafił Raspadori. Azzurri nie zamierzali na tym jednak poprzestać i jeszcze przed przerwą dwukrotnie wpakowali piłkę do bramki Ajaksu.

Najpierw uczynił to Di Lorenzo, a tuż przed końcem pierwszej części gry swojego trzeciego gola w tym sezonie Ligi Mistrzów zdobył Piotr Zieliński. Napoli wyszło z kontrą z środkowej strefy boiska, Polak otrzymał podanie od Anguissy i wykorzystał sytuację sam na sam z Pasveerem.

Ajax, nie zamierzał się jednak poddawać w tym spotkaniu i po zmianie stron próbował zagrozić bramce rywala. Tymczasem już kilka minut po wznowieniu gry Napoli zdobyło kolejnego gola wykorzystując fatalny błąd przy wyprowadzeniu piłki. W 63. minucie było już 5:1. Tym razem opieszałość defensywy wykorzystał Kvaratskvelia. Napoli z ogromną łatwością zdobywało kolejne bramki.

Ostatecznie wynik spotkania ustalił Simeone zdobywając szóstego gola dla Napoli w 81. minucie. Wcześniej czerwoną kartkę za drugą żółtą otrzymał Tadić osłabiając Ajaks w końcowych minutach spotkania. Azzurri zasłużenie wygrali ten pojedynek i pewnie przewodzą w swojej grupie Ligi Mistrzów.