Agnelli tłumaczył się z egzaminu Suareza. “Nic o nim nie wiedziałem”

Andrea Agnelli
Andrea Agnelli fot. PressFocus

Prezydent Juventusu Andrea Agnelli przekonywał w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla mediów, że nie był uświadomiony w sprawie egzaminu językowego dla Luisa Suareza. Miał on pomóc Urugwajczykowi w uzyskaniu włoskiego obywatelstwa.

Temat egzaminu Suareza wciąż badany

Prezydent Juventusu Andrea Agnelli jednoznacznie stwierdził, że za transakcję z udziałem Luisa Suareza odpowiadał Fabio Paratici. Przypomnijmy, że mistrzowie Serie A prowadzili rozmowy w sprawie ewentualnego transferu latem minionego roku. Reprezentant Urugwaju musiał jednak zdać egzamin z języka włoskiego, dzięki któremu mógł otrzymać włoski paszport. Juventus miał już wypełnione miejsca w swojej kadrze dla zawodników spoza Unii Europejskiej.

Suarez zdał egzamin na Uniwersytecie w Perugii, ale okazało się, że znał pytania z wyprzedzeniem. Na Uniwersytecie dla obcokrajowców w Perugii prowadzono już dochodzenie w sprawie zbyt łatwego egzaminowania studentów. Dlatego telefony wykładowców były na podsłuchu, gdy Suarez przybył, aby zdać egzamin.

Fabio Paratici, jest badany z niektórymi członkami Uniwersytetu, w tym jego rektorem Giuliana Grego Bolli i dyrektorem zarządzającym Simone Olivieri. Andrea Agnelli był jednym z rozmówców, z którymi rozmawiały włoskie władze, a Repubblica.it opublikowała część przesłuchania.

Prezydent Juventusu przedstawił swoje stanowisko w sprawie

– Paratici był odpowiedzialny za transakcję, prowadziliśmy wówczas rozmowy, aby pozyskać Edina Dzeko – powiedział Andrea Agnelii.

– Pamiętam, gdy wiceprezes Juventusu Pavel Nedved przekazał mi, że Suarez zaoferował się Juventusowi sms-em – kontynuował sternik Bianconerich.

– Rozmawialiśmy z kilkoma piłkarzami. W gronie tym byli: Dzeko, Milik, Cavani i Morata. Na początku września poinformowano mnie, że podpisanie kontraktu z Suarezem byłoby trudne, ponieważ potrzebuje włoskiego paszportu – kontynuował prezydent Juve.

Suarez ujawnił, że osiągnął porozumienie z Juventusem przed przystąpieniem do egzaminu. W tej kwestii Agnelli też się wypowiedział.

– Nie pamiętam tej korespondencji. Jednak nie zajmuję się warunkami umownymi, gdyż negocjacje prowadzi dział sportowy w granicach budżetu – przekonywał działacz Starej Damy.

– Sprawdziłem teraz i stwierdziłem, że wiadomość e-mail została wysłana, jednak nadal nie pamiętam jej otrzymania. Nie pamiętam, czy zostałem poinformowany o egzaminie. Wiedziałem o tym z gazet i pamiętam, że kiedyś zadzwoniłem do zawodnika, aby mu podziękować za ujawnienie się – rzekł Agnelli.

Suarez ostatecznie dołączył do Atletico Madryt, a Juventus podpisał wypożyczenie Moraty z Los Colchoneros.

Komentarze