Agnelli tłumaczy swoje odejście z Juventusu

Andrea Agnelli
Andrea Agnelli PressFocus

Andrea Agnelli przyznał, że nie było łatwo zrezygnować z funkcji prezesa Juventusu, ale zrobił to, aby uniknąć wpływania na decyzje w śledztwie prokuratury dotyczącym Starej Damy.

  • Agnelli w listopadzie wraz z zarządem Juventusu podał się do dymisji
  • Włoch na zebraniu członków zarządu tłumaczył swoją decyzji
  • Prokuratura prowadzi dochodzenie przeciwko Starej Damie

Prokuratura prowadzi dochodzenie przeciwko Juventusowi

Andrea Agnelli wraz z całym zarządem Juventusu podał się do dymisji 28 listopada. Stara Dama jest oskarżana przez turyńską prokuraturą o fałszowanie raportów finansowych oraz manipulację rynkiem ryzykując tym samym karami finansowymi oraz sportowymi.

W poniedziałek, 26 grudnia, Exor, holding kontrolujący klub, podał nazwiska nowych członków zarządu, którzy zostaną oficjalnie powołani do pełnienia funkcji we wtorek.

Agnelli otworzył zgromadzenie akcjonariuszy krótkim przemówieniem. – Życzę wszystkiego najlepszego przyszłemu prezesowi Ferrero i nowemu dyrektorowi generalnemu Scanavino. Rezygnacja z prezesury nie była dla mnie łatwą decyzją. Oprócz tego, że ten klub zawsze jest w moim sercu, ciężko pracowałem, aby osiągnąć niezwykłe wyniki w ostatnich latach zarówno na boisku, jak i poza nim – powiedział.

– Podjąłem tę decyzję z pełnym spokojem. Jestem głęboko przekonany o wykonanej dobrej pracy przez te wszystkie lata. To opinia, która została potwierdzona również w ostatnich tygodniach przez analizę wielu ekspertów – kontynuował.

– Uznałem, że należy zrobić krok wstecz, aby uniknąć choćby myśli, że wybory i decyzje, które będą teraz podejmowane, byłyby uwarunkowane moim osobistym zaangażowaniem. To był zaszczyt być prezydentem Juventusu, który jest ważniejszy od wszystkiego i wszystkich – dodał Agnelli.

Agnelli został mianowany prezesem Juventusu w 2010 roku i zdobył 19 trofeów podczas swojego 13-letniego okresu będąc u steru klubu. Stara Dama i 12 jego obecnych i byłych dyrektorów jest obecnie objętych dochodzeniem między innymi w sprawie rzekomej fałszywej księgowości i manipulacji rynkiem. Następne posiedzenie zarządu odbędzie się w styczniu.

Zobacz również: “Niech zostanie w Milanie i okaże wdzięczność klubowi”

Komentarze