Agnelli: Liga Mistrzów była marzeniem, teraz musi być celem

Andrea Agnelli
Andrea Agnelli fot. Grzegorz Wajda

Maurizio Sarri nie może być pewny utrzymania swojej posady w Juventusie FC. Prezydent klubu z Peimintu Andrea Agnelli dał do zrozumienia, że dla Juventusu rozgrywki Ligi Mistrzów były bardzo ważne, więc po odpadnięciu z tych rozgrywek władze klubu będą analizowały postawę zespołu pod batutą włoskiego trenera.

Czytaj dalej…

Bianconeri odpadł z Ligi Mistrzów w 1/8 finału przez gorszy bilans goli z przedstawicielem Ligue 1. Co prawda Juve pokonało w piątek Olympique Lyon 2:1, ale przez porażkę w pierwszym boju z ekipą Rudiego Garcii, turyńczycy pożegnali się z rozgrywkami.

Agnelli: To był słodko-gorzki sezon

– Ten sezon był ewidentnie słodko-gorzki. To była bardzo trudna kampania, osiągnęliśmy wspaniały wynik, wygrywając nasze dziewiąte z rzędu scudetto i napisaliśmy fantastyczny rozdział w naszej historii – rzekł Andrea Agnelli w rozmowie ze Sky Sport Italia.

– Maurizio zasługuje natomiast na swoją własną, niezwykłą stronę, zaczynając od pracy w amatorskich ligach, sięgając ostatnio po mistrzostwo Serie A – kontynuował sternik Starej Damy.

– Odpadnięcie z Ligi Mistrzów to rozczarowanie dla nas, zawodników i kibiców. Mówiłem już nie raz, że w ostatnich latach wygranie Ligi Mistrzów było naszym marzeniem, teraz musi stać się naszym celem – zakomunikował Agnelli.

– Odpadnięcie z tych rozgrywek w takich sposób, jak to miało miejsce, będzie wielkim rozczarowaniem. W ciągu następnych kilku dni zastanowimy się, co dalej i zdecydujemy, jak przystąpimy do następnego sezonu – powiedział Włoch.

– Juventus ma cele do zrealizowania zarówno we Włoszech, jak i w Europie. Mamy w swoich szeregach najlepszego piłkarza w historii Ligi Mistrzów, co udowodnił ponownie w boju przeciwko OL. Nową kampanię będziemy musieli zacząć z nowym entuzjazmem – rzekł Agnelli.

– Chciałby jednak podkreślić, że wygranie ligi włoskiej nie jest dla nas czymś oczywistym. Każdy sezon zaczynamy od zera, mają zero punktów. Nie zdobywa się kolejnych tytułów na bazie rozmachu z poprzedniej kampanii. Za każdym razem jest to inne zwycięstwo – mówił opiekun teamu z Piemontu.

Wkrótce dogłębna analiza sezonu w wykonaniu Juventusu

Czy ​​Agnelli rozważa zmianę na stanowisku opiekuna Juve? Sternik turyńskiego klubu wypowiedział się na ten temat. – Pełną analizę sezonu należy przeprowadzić ze wszystkimi pracownikami. Musimy ocenić, jak na nowo odkryć entuzjazm, którego potrzebujemy, aby rozpocząć następny sezon z pragnieniem gry i wygrywania na każdej arenie – powiedział Agnelli.

– Musimy przeanalizować wszystko. Ciągle słyszę, że mamy najstarszy skład w Europie, więc musimy się temu przyjrzeć. To była bardzo trudna kampania z wieloma zmianami w sztabie, więc trzeba stworzyć dynamikę i sposoby wzajemnego zrozumienia – kontynuował opiekun Juve.

– Dokonując tak wielu zmian, doskonale zdajesz sobie sprawę, że mogą pojawić się pewne trudności. Mimo wszystko wygraliśmy dziewięć kolejnych tytułów Serie A, coś, co nigdy się nie wydarzyło w ciągu 99 lat przed naszym osiągnięciem i wątpię, czy zostanie zrobione ponownie w ciągu następnych 100 lat – podkreślił Agnelli.

Komentarze