Agnelli: Juve w Lidze Mistrzów to stabilna firma

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. Grzegorz Wajda

Zdaniem sternika Juventusu FC w osobie Andrei Agnellego piłkarze AFC Ajaxu zasłużyli na grę w półfinale Ligi Mistrzów. Mimo porażki Starej Damy przedstawiciel włoskiej ekipy przekonywał, że klub z Turynu jest bardzo stabilny na arenie międzynarodowej, więc projekt ten będzie kontynuowany.

Czytaj dalej…

Przypomnijmy, że turyńczycy przed własną publicznością przegrali 1:2 z ekipą z Holandii. Co prawda Juve prowadziło 1:0, ale później wynik rywalizacji odwrócił się o 180 stopni.

– Ajax w pełni zasłużył na zakwalifikowanie się do kolejnej fazy rozgrywek, ale jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że przez ostatnie pięć lub sześć lat byliśmy stabilną firmą w rozgrywkach Ligi Mistrzów i dlatego chcemy, aby ten projekt trwał cyklicznie rok po roku – zaznaczył Agnelli przed kamerą Sky Sport Italia.

– Ajax to klub, który pracuje cyklami. Rozpoczął swój plan kilka lat temu. Na awans do kolejnej fazy rozgrywek nie zasłużył tylko jednym meczem w Turynie, ale w obu spotkaniach zaprezentował się bardzo dobrze. Oczywiście Liga Mistrzów to turniej, w którym trudno coś przewidzieć, bo wszystko na boisku może się szybko zmienić – dodał Włoch.

– Naszym celem jest natomiast wygrać po raz ósmy z rzędu mistrzostwo Woch, co będzie niezwykłym osiągnięciem. Trzeba pamiętać, że jeszcze kilka lat temu Juventus w rankingu UEFA plasował się na 43. pozycji, a aktualnie jest już na piątym miejscu – powiedział Agnelli.

– Ajax to z kolei drużyna, która sprawiła ogromne kłopoty Bayernowi Monachium. Ekipa ta wyeliminowała już z rozgrywek takie drużyny jak Real Madryt, czy Juve. Musimy pogratulować zawodnikom tej drużyny – skwitował.

Komentarze