Agent Mertensa: oferta Juventusu była konkretna

Dries Mertens
Dries Mertens Pressfocus

Dries Mertens latem, po dziewięciu latach opuścił SSC Napoli i przeniósł się do Galatasary Stambuł. Jego agent, Stijn Francis przyznał, że przed przenosinami do Turcji, rozmawiał o transferze swojego klienta do Juventusu FC.

  • Dries Mertens do końca wierzył, że SSC Napoli zaproponuje mu nową umowę
  • Po negatywnej decyzji, jego agent rozmawiał ws. transferu z Juventusem
  • Choć Stara Dama oferowała 34-letniemu napastnikowi 5 mln euro za sezon, ten nie chciał przenieść się do Turynu

Mertens nie chciał przejść do Juventusu

Dries Mertens w SSC Napoli występował od 2013 r. W ciągu dziewięciu lat rozegrał 397 meczów, w których strzelił 148 goli i zaliczył 90 asyst. Z Azzurri w tym czasie zdobył dwa Puchary Włoch (2014, 2020) i jeden Superpuchar Włoch (2014). Wydawało się, że mimo kończącego się kontraktu, Belg dogada się z włodarzami ze Stadio Diego Armando Maradona. W rozmowie z podcastem Mid mid, przyznał to jego agent, Stijn Francis.

Za późno zdaliśmy sobie sprawę, że nasza przygoda z Napoli się kończy. Istniało naiwne przekonanie, że możemy zostać, zatem specjalnie nie lobbowaliśmy w sprawie nowej umowy. Jej przedłużenie miało się rozstrzygnąć w maju-czerwcu, naprawdę nie oczekiwaliśmy wiele – przyznał Francis.

Agent Mertensa potwierdził także, że przed przejściem jego klienta do Galatasary Stambuł, rozmawiał w sprawie ewentualnego transferu z Juventusem FC, który Belgowi oferował 5 mln euro za sezon. – Z Juventusem była konkretna i interesująca rozmowa, zarówno dla nas, jak i dla Driesa. Ale w głębi serca wiedział, że nie może tego zrobić – podkreślił.

Przeczytaj również: Mertens pożegnał się z Napoli. “Nie chciałem odchodzić w ten sposób” [WIDEO]

Komentarze