Afena-Gyan był na celowniku Milanu

Piłkarze AS Roma
Piłkarze AS Roma fot. PressFocus

AS Roma na zakończenie niedzielnego grania pokonała Genoę 2:0. Oba gole dla Giallorossich strzelił Felix Afena-Gyan. 18-latek, zanim trafił do ekipy z Rzymu, mógł dołączyć do AC Milanu, co ujawnił agent zawodnika.

  • AS Roma w niedzielny wieczór zaliczyła siódme zwycięstwo w tym sezonie w Serie A
  • Giallorossi w pokonanym polu pozostawili Genoę
  • Bohaterem rzymina został Felix Afena-Gyan

Roma z nową perełką?

AS Roma przyczyniła się w niedzielny wieczór do tego, że nieudany debiut w roli szkoleniowca genueńczyków zaliczył Andrij Szewczenko. Duży wkład w taki obrót wydarzeń miał Felix Afena-Gyan, zdobywając dwie bramki dla Wilków.

18-letni napastnik błysnął, chociaż został wprowadzony na plac gry 16 minut przed końcem rywalizacji z Genoą. To wystarczyło, aby zapewnił cenne trzy oczka podopiecznym Jose Mourinho. Na temat występu zawodnika głos zabrał jego menedżer w rozmowie z TuttoMercatoWeb.

– To wykracza poza to, co mogliśmy sobie wyobrazić. Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z jego występu – mówił Oliver Arthur.

– To oddany chłopak, który zawsze daje z siebie wszystko. Myślę, że może osiągnąć najwyższy poziom. Nie chcę przesadzać, ale myślę, że może dojść na sam szczyt – kontynuował agent piłkarski.

– Czym się wyróżnia? Przede wszystkim ma ogromną moc w obu nogach. To jego największa siła. Jest bardzo szybki i zdyscyplinowany. Robi zawsze to, o co prosi go trener. Przykłada się do swoich obowiązków i nie kwestionuje tego – zaznaczy Arthur.

Menedżer piłkarza został zapytany o jego transfer do Romy z EurAfrica FC. Ujawnił, że Milan również był zainteresowany młodym zawodnikiem.

– To nie był przesądzony transfer. Zwykle włoskie kluby z dystansem podchodzą do pozyskiwania tak młodych piłkarzy spoza Unii Europejskiej. Aczkolwiek przedstawiciele Romy szybko byli zainteresowani Afeną-Gyanem – rzekł agent piłkarski.

– Władze Romy, a przede wszystkim Morgan De Sanctis i Simone Lo Schiavo szybko przekonali się do młodego piłkarza. Chciałbym im pogratulować, jak bardzo byli profesjonalni w swoich obowiązkach. Od razu poznali się na wartości swojego zawodnika. Milan też chciał zawodnika. Roma była jednak bardziej zdeterminowana – zakończył Arthur.

Czytaj więcej: Roma podtrzymuje zainteresowanie graczem z Premier League

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. marca 2022 22:10.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze