Serie B: Polak bohaterem, kapitalny gol [WIDEO]

Adrian Benedyczak
Adrian Benedyczak PressFocus

Adrian Benedyczak został bohaterem Parmy. Polak w meczu 11. kolejki z LR Vicenza Virtus zdobył przepięknego gola, który dał jego drużynie zwycięstwo 1:0. Dzięki wygranej Parma przesunęła się na 10. miejsce w tabeli Serie B.

• Adrian Benedyczak staje się coraz ważniejszym piłkarzem Parmy. To już jego trzeci gol w tym sezonie Serie B
  • Polak dostaje coraz więcej minut i się odwdzięcza świetną grą i golami
  • W dwóch ostatnich meczach strzelił dwie bramki, a łącznie na boisku przebywał przez 152 minuty

Adrian Benedyczak – piękny gol

Parma nie miała łatwo w meczu z LR Vicenza Virtus. W 34. minucie z boiska wyleciał Juan Francesco Brunetta i gospodarze musieli sobie radzić w dziesiątkę. Siły na boisku wyrównały się dopiero w 70. minucie, kiedy czerwoną kartkę zobaczył Alessandro Di Pardo. Zanim jednak to się stało, jeszcze w pierwszej połowie, a konkretnie dwie minuty przed przerwą Adrian Benedyczak wykorzystał błąd obrońcy rywali, przejął piłkę przed polem karnym i potężnym strzałem z woleja posłał ją do bramki. Gol ten okazał się być bramką na wagę zwycięstwa.