Andrij Szewczenko przejmie stery w klubie z Serie A

Andrij Szewczenko
Andrij Szewczenko Pressfocus

Davide Ballardini pożegnał się pracą trenera Genoi. Tymczasem władze klubu znalazły już sensacyjnego zastępce. Na radarze prezesa znalazł się Andrij Szewczenko, który według włoskich mediów przystał na warunki kontraktu.

  • Andrij Szewczenko wkrótce zostanie nowym trenerem Genoi
  • 45-latek po Euro 2020 zrezygnował z funkcji selekcjonera reprezentacji Ukrainy

Szewczenko wraca do trenerki

Z najnowszych wieści Sky Sport Italia wynika, że Andrij Szewczenko przejmie stery w Genoi. Rossoblu pod wodzą Ballardiniego nie prezentowali niczego specjalnego. Zespół od startu sezonu zaliczył jedną wygraną, natomiast od trzech ligowych kolejek tylko dzieli się punktami. Co gorsza, przez słabą dyspozycję klub jest tuż przed strefą spadkową.

W konsekwencji włodarze ze Stadio Luigi Ferraris stawiają na nowe porządki. Po piątkowym starciu z Empoli (2:2) zapadły konkretne decyzje. Na zebraniu kryzysowym uznano, że nadszedł czas rozstać się z 57-latkiem.

Co więcej, włoskie media są przekonane, że w Genui wkrótce pojawi się Andrij Szewczenko. Były już selekcjoner Ukrainy miał zaakceptować trzyletni kontrakt na mocy, którego zarobi ok. 2 mln euro za sezon.

Wszystko zaczyna nabierać coraz więcej barw. Dziennikarze La Gazzetta dello Sport podali również, że legenda AC Milan podała już wszystkich swoich asystentów. W sztabie Szewczenki znajdzie się Mauro Tassotti, Andrea Maldera, Raul Riancho czy były napastnik Tottenhamu, Sergij Rebrov.

Uwagę należy poświęcić Tassottiemu. Jest to dobry kolega Szewczenki z czasów wspólnej gry dla Rossonerich. Plany Genoi są ambitne. Prezes, Enrico Preziosi pragnie zobaczyć swój klub w europejskich pucharach. Dodajmy na koniec, że w drużynie znajduje się przecież Aleksander Buksa, który może tylko zyskać na wspólnej pracy z 45-latkiem.

Przeczytaj również: Pirlo może wkrótce wrócić na ławkę trenerską

Komentarze

Comments 3 comments

“Prezes, Enrico Preziosi pragnie zobaczyć swój klub w europejskich pucharach”.
To już chyba nie jest klub Preziosi’ego – czytałem, że Genoa została we wrześniu sprzedana amerykańskiemu funduszowi inwestycyjnemu 777Partners. Preziosi został chyba jedynie tymczasowo prezydentem. Także wątpię w ewentualne inwestycje oligarchów z Ukrainy w Genoę…