Adidas pomoże Juve przy transferze Pogby?

Paul Pogba
Paul Pogba fot. Grzegorz Wajda

Według doniesień Corriere dello Sport cały czas aktualny jest temat przeprowadzki Paula Pogby z Manchesteru United do Juventusu FC. W temat transferu zaangażowana ma zostać firma Adidas, która miałaby wspomóc finansowo mistrzów Włoch w kontekście zatrudnienia Francuza.

Czytaj dalej…

Pogba ma kontrakt z ekipą z Old Trafford do 2021 roku, inkasując rocznie 15 milionów euro. Zawodnik miał jednak podjąć decyzję, że chce rozstać się z Man Utd. W grze o piłkarza mają uczestniczyć Juventus i Real Madryt.

Tymczasem według najnowszych informacji włoskich mediów klub z Piemontu ma się zwrócić z prośbą o pomoc w sprawie pozyskania Pogby do firmy Adidas, z którą Juventus ma zawarty kontrakt, dzięki któremu do czerwca 2027 roku zainkasuje 408 milionów euro.

Powyższy stan rzeczy nie zmieniłby jednak faktu, że nawet w przypadku chęci pomocy w zaangażowanie się w temat powrotu Pogby do Juve przed przedstawicieli niemieckiej firmy, transakcja ta byłaby i tak trudna do zrealizowania, biorąc pod uwagę, że bliski finalizacji jest transfer Matthijsa De Ligta, który będzie kosztować władze Bianconerich mniej więcej 70 milionów euro.

Tymczasem dodajmy, że klub z Old Trafford oczekuje 150 mln euro za reprezentanta Francji, który przed rokiem sięgnął po mistrzostwo świata.

Komentarze