Acerbi nie pobije rekordu Zanettiego

Serie A
Serie A

Czerwona kartka, jaką otrzymał Francesco Acerbi w meczu przeciwko Napoli, oznacza, że ten zawodnik nie pobije rekordu Javiera Zanettiego, który zasłynął z rozegrania 162 pełnych spotkań z rzędu.

Czytaj dalej…

Środkowy obrońca Lazio był jednym z głównych kandydatów do pobicia tego rekordu. Francesco Acerbi wystąpił bowiem w 148 pełnych meczach z rzędu, co oznacza, że ostatni raz zszedł z murawy przed końcem regulaminowego czasu gry ponad 3 lata temu.

Niesamowita seria Włocha trwała od 15 października 2015 roku, kiedy to jeszcze w barwach Sassuolo wystąpił przeciwko swojemu dzisiejszemu klubowi, czyli Lazio. Niestety, w niedzielnym hicie Serie A został on ukarany dwiema żółtymi kartkami, przez co musiał opuścić boisko dwadzieścia minut przed końcem spotkania.

Przypomnijmy, że rekord wszech czasów należy do legendy Interu, Javiera Zanettiego, który rozegrał 162 spotkania z rzędu. Osiągnięcie Acerbiego jest jednak jedyne w swoim rodzaju m.in. dlatego, że piłkarz jeszcze kilka lat temu musiał dwukrotnie zmagać się z nowotworem.

Komentarze