Acerbi: Chcę być ważną postacią w drużynie

Euro 2020

Francesco Acerbi jest w dobrym nastroju przez meczami reprezentacji Włoch z Grecją i Liechtensteinem. W trakcie ostatniej konferencji prasowej zawodnik przekonywał, że Squadra Azzurra pod batutą Roberto Manciniego bawi się grą. Acerbi jednocześnie stwierdził, że jest gotowy na walkę o miejsce w kadrze reprezentacji Włoch na Euro 2020.

Czytaj dalej…

– Cieszymy się, że gramy w Rzymie. Wierzymy, że uda nam się wygrać, co mogłoby spełnić oczekiwania naszych kibiców – rzekł obrońca broniący na co dzień barw SS Lazio.

– Zależy nam, aby kontynuować zwycięską passę, co pozwoliłoby nam szybko wywalczyć przepustkę do gry na mistrzostwach Europy. Dla tych z nas, którzy grają w klubach z siedzibą na Stadio Olimpico, bój na tym stadionie w koszulce reprezentacyjnej będzie miał wyjątkowe znaczenie – dodał Acerbi.

– Byłem z reprezentacją Włoch na zgrupowaniu przed Euro 2016, ale ostatecznie nie znalazłem się w ekipie na sam turniej. Mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej. Chciałbym jednak zaznaczyć, że nie chcę być tylko statystą w zespole, a odgrywać w nim ważną rolę, pomagając drużynie na boisku – przekonywał piłkarz.

– Jestem dumny z tego, że mogę reprezentować Włochy. Gra dla swojego kraju była zawsze moim marzeniem – powiedział zawodnik.

– Nie ukrywam, że podoba mi się też sposób, w jaki podchodzi do piłki nożnej trener Mancini. Chce, abyśmy naciskali swoich rywali, długo utrzymywali się przy piłce i atakowali. Wniósł do naszej gry wiele świetnych pomysłów, wzmacniając naszą pewność siebie. Potrafi w świetnym stylu wykorzystać potencjał ludzki, który ma drużynie – skwitował Acerbi.

Komentarze