AC Milan z nowymi właścicielami na pokładzie

Piłkarze AC Milan
Piłkarze AC Milan Pressfocus

AC Milan na dobre porzucił kompleksy z ostatniej dekady. Świeżo upieczony mistrz Włoch został właśnie przejęty przez nowych właścicieli. Amerykańska spółka RedBird dogadała się na Elliot Management na oficjalne przejęcie Rossonerich. Stąd też klub otrzyma spory zastrzyk funduszy na letnie wzmocnienia.

  • AC Milan sprzedany amerykańskiej spółce RedBird
  • Aktualni mistrzowie Włoch mogą rozpoczynać przymiarki do letnich transferów
  • Priorytetem nowych właścicieli będzie nowa umowa dla Rafaela Leao i Zlatana Ibrahimovicia

Nowa era AC Milan

AC Milan długo czekał na ten moment. Po 11 latach udało wrócić się na szczyt Serie A i drugi raz w historii przejąć Scudetto z rąk lokalnego rywala. W międzyczasie klub został wystawiony na sprzedaż. Chętnych na przejęcie Rossonerich nie brakowało, jednak Elliot Management dobiło targu wyłącznie z RedBird.

Amerykańska spółka wykupiła większość udziałów. Natomiast część starej gwardii pozostanie w zarządzie klubu, aby dbać o współpracę z nowymi właścicielami i przekazać najważniejsze plany dotyczące przyszłości zespołu.

Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być częścią znakomitej historii AC Milan, a zarazem podekscytowani możliwością odegrania roli w następnym rozdziale klubu, który powraca na należne mu miejsce na samym szczycie włoskiego, europejskiego i światowego futbolu – oznajmił założyciel RedBird, Gerry Cardinale.

Grupa Elliot Management zrobiła kawał dobrej roboty od czasu przejęcia Milanu cztery lata temu. Przez ten czas udało się spłacić większą część zadłużenia i przywrócić klub na salony. Teraz priorytetem nowego zarządu będzie przygotowanie nowych umów dla Rafaela Leao i Zlatana Ibrahimovicia.

Nieoficjalnie mówi się jeszcze, że Milan na pierwsze wzmocnienia pod banderą RedBird otrzyma przynajmniej 140 mln euro. Stefano Pioli potrzebuje po wartościowym piłkarzu do każdej formacji. Być może na San Siro trafi chociaż jedno wielkie nazwisko.

Czytaj więcej: Bardziej wyjątkowy niż normalny. Stefano Pioli budował więcej niż boisko

Komentarze

Comments 13 comments

Dla mnie Milan potrzebuje 4 nowych zawodników Scamacca za Zlatana na prawe skrzydło powinni spróbować sciągnąć Zaniolo ,Sancheza za Kessiego ewentualnie nowego obrońcę. Milan z takim składem powinien bez problemu wyjść z grupy.

Dla mnie Milan potrzebuje 4 nowych zawodników Scamacca za Zlatana na prawe skrzydło powinni spróbować sciągnąć Zaniolo ,Sancheza za Kessiego ewentualnie nowego obrońcę. Milan z takim składem powinien bez problemu wyjść z grupy ligi mistrzów.

Bez problemu powiadasz?!
.
Potrzebny jest:
1) Napastnik
2) ktoś na prawe skrzydlo
3) ofensywny pomocnik
4) defensywny pomocnik
5) decyzja o Florenzi’m
6) ktoś na lewą obrone
7) środkowy obronca

I to jest niezbędne minimum (przy założeniu że Adli sobie poradzi. Dodatkowo, wartoby było wymienić oba skrzydła (Rebicia i Saalemakersa sprzedać).

Nie nastawiajcie się na razie na wielkie transfery. Polityka zrównoważonego budżetu ma być dalej kultywowana, wiec zespół będzie budowany stopniowo. Mam nadzieje, ze podpiszą Florenziego oraz przedłuża Leao oraz Bennacera.

Szczerze mówiąc,
jeżeli agent Leao będzie się upierał na 6mln i jeżeli faktycznie wpłynie oferta w wysokości 120mln+, to lepiej sprzedać Leao. Taka postawa agenta i piłkarza będzie oznaczać, że mają za nic to, że Milan sam powiedział, że pomoże Leao w kwestii konfliktu z Sportingu i de facto nie różnią się od Dollarumy i Raioli.

Tak myślę że nie powinno być problemu z wejściem grupy następnym sezonie oczywiście jeżeli się wzmocnią.
W zeszłym sezonie milan trafił do bardzo ciężkiej grupy po za tym sędzia wykręcił niezły numer meczu z Atletico.
W tym sezonie ten zespół prawdopodobnie nabrał doświadczenia a poza tym Milan miał zawsze miał europejskie DNA.