AC Milan uczci pamięć Kobe Bryanta

Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

AC Milan uczci pamięć tragicznie zmarłego Kobe Bryanta. Rossoneri poinformowali, że ich wtorkowy mecz Pucharu Włoch poprzedzi minuta ciszy, a zawodnicy zagrają z czarnymi opaskami.

Czytaj dalej…

Kobe Bryant zginął w katastrofie śmigłowca niedaleko Calabasas w Kalifornii w niedzielę rano czasu lokalnego. Oprócz niego śmierć poniosła jego 13-letnia córka, a także siedem innych osób. Urodził się w Filadelfii, ale w wieku sześciu lat przeniósł się do Włoch, gdzie jego tata, po odejściu z NBA, kontynuował swoją karierę.

Bryant lubił też grać w piłkę nożną. Nie krył, że jego ulubionym klubem jest AC Milan i z tego powodu klub z San Siro oficjalnie poinformował, że uczci jego pamięć podczas meczu Pucharu Włoch przeciwko Torino FC.

“W porozumieniu z Serie A, podczas wtorkowego meczu AC Milan zagra z czarnymi opaskami ku pamięci legendy koszykówki i wielkiemu kibicowi Rossonerich Kobe Bryantowi, który w minioną niedzielę tragicznie zginął w katastrofie helikoptera wraz ze swoją córką Gianną Marią i siedmioma innymi osobami. Tuż przed pierwszym gwizdkiem na San Siro będzie też chwila ciszy” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Kobe Bryant miał 41 lat. W latach 1996-2016 grał w Los Angeles Lakers, z którymi zdobył pięć razy tytuł mistrzowski w NBA. Z reprezentacją Stanów Zjednoczonych zdobył dwa złote medale olimpijskie. W 2018 roku dostał Oskara za “Dear Basketball”, krótkometrażowy film animowany.

Komentarze