AC Milan również wypisał się z Superligi

Piłkarze AC Milanu
Piłkarze AC Milanu fot. PressFocus

AC Milan to drugi po Interze Mediolan klub z Serie A, który ogłosił, że wycofuje się z Superligi. Rossoneri na łamach oficjalnej strony internetowej przekazali oficjalny komunikat.

Sojusz jak szybko powstał, tak szybko upadł

AC Milan był jednym z 12 współtwórców rozgrywek. Założeniem Superligi było stworzenie ligi z udziałem 20 ekip, gdzie pięć mogłoby wywalczyć kwalifikację, umożliwiającą grę z najlepszymi zespołami na świecie.

Ostatecznie po zaledwie 48 godzinach po komunikacie o stworzeniu nowego formatu, plan stworzenia Superligi zaczął się sypać. Z uczestnictwa z występów w rozgrywkach wycofały się już kluby Premier League, Atletico Madryt i Inter Mediolan. Milan jest kolejnym, który opublikował specjalny komunikat.

Oświadczenie AC Milan

“Przyjęliśmy zaproszenie do udziału w projekcie Superligi z prawdziwym zamiarem stworzenia możliwie najlepszych europejskich rozgrywek dla kibiców z całego świata. Zależało nam na ochronie interesów klubu i naszych kibiców. Zmiany nie są łatwe, ale ewolucja jest niezbędna do postępu, a struktura europejskiej piłki nożnej również ewoluowała i zmieniała się na przestrzeni lat” – brzmi oświadczenie Rossonerich.

“Głosy i obawy kibiców na całym świecie dotyczące projektu Superligi były jednak zdecydowane i jednoznaczne, a nasz Klub musi pozostać wrażliwy i uważny na opinie tych, którzy kochają ten wspaniały sport” – czytamy dalej.

“Będziemy jednak nadal aktywnie pracować nad zdefiniowaniem zrównoważonego modelu dla świata piłki nożnej” – podsumowano w komunikacie.

Komentarze