Pioli liczy na Mandzukicia. “Chcemy utrudnić zadanie przeciwnikom”

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań 19. kolejki Serie A AC Milan zmierzy się w sobotę z Atalantą Bergamo. Niewykluczone, że w zespole Rossonerich zadebiutuje sprowadzony w ostatnim tygodniu Mario Mandzukić. Trener Milanu Stefano Pioli zapewnia, że doświadczony Chorwat jest gotowy do gry i znajdzie się w meczowej kadrze.

Chorwat, który w przeszłości reprezentował między innymi Juventus, podpisał z Milanem umowę do końca sezonu z opcją jej przedłużenia.

– Mario od razu dobrze się wpasował. Ma naprawdę nowoczesne, europejskie podejście i grał już we Wszech. Nie było żadnego problemu z dołączeniem przez niego do zespołu, jego przybyciu towarzyszyło dużo pozytywności i determinacji – powiedział Pioli, cytowany przez oficjalną stronę klubu. – Przyjechał tutaj w dobrej formie. Nie grał przez jakiś czas, ale jest głodny gry i zdeterminowany. Jest gotowy, aby znaleźć się w kadrze na jutrzejszy mecz – dodał trener AC Milan.

– Przyszedł tutaj również po to, aby grać u boku Zlatana. Jestem otwarty na różne rozwiązania, aby przeciwnikom trudniej było przewidzieć, co zrobimy – kontynuował szkoleniowiec Rossonerich.

– Rozmawiałem z Mario o jego pozycji na boisku i nie mogłem oczekiwać lepszej odpowiedzi: zagra tam, gdzie potrzebowała go będzie drużyna. Na 18 dotychczasowych spotkań Ibrahimovicia, Rebicia i Leao mieliśmy sprawnych tylko przy dwóch lub trzech okazjach. Przybycie Mandzukicia daje nam dodatkowe możliwości rotacji – dodał trener Milanu.

Tomori będzie potrzebował czasu

Pioli wypowiedział się również na temat Fikayo Tomoriego, który jest już w Mediolanie i wkrótce wzmocni drużynę Milanu. – Tomori jest szybkim i grającym agresywnie zawodnikiem. Ja i mój sztab mamy o nim bardzo dobre zdanie. Będziemy musieli się trochę lepiej poznać, a on również będzie potrzebował czasu na dostosowanie się do naszego sposoby gry – powiedział trener.

Sobotnie spotkanie AC Milan – Atalanta Bergamo rozpocznie się o godzinie 18:00.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 2 comments