AC Milan oficjalnie ogłosił zmianę właściciela

Piłkarze AC Milan
Piłkarze AC Milan fot. PressFocus

AC Milan zgodnie z wcześniejszymi informacjami zmienił właściciela. Klub trafił do rąk amerykańskiej firmy inwestycyjnej RedBird Capital Partners, która porozumiała się Elliott Advisors UK Limited. Zakończony został tym samym proces akwizycji, który został ogłoszony 1 czerwca.

  • AC Milan zakończył proces zmiany właściciela
  • Klub przejęła firma inwestycyjna RedBird Capital Partners
  • Suma transakcji wyniosła 1,2 miliarda euro

Milan zgodnie z zapowiedziami z nowym właścicielem

AC Milan w czterech kolejkach trwającego sezonu Serie A wywalczył jak na razie osiem punktów. Jest to efektem dwóch zwycięstw i dwóch remisów. Jednocześnie Rossoneri plasują się w czołówce ligowej tabeli.

Milan w oficjalnym komunikacie przekazał natomiast, że do skutku doszła już zmiana właściciela. Firma inwestycyjna RedBird Capital Partners pozyskała za 1,2 miliarda euro klub z Mediolanu.

Zobacz także:

Amerykańska firma inwestycyjna RedBird Capital Partners porozumiała się z Elliott Advisors UK Limited w sprawie zakupu klubu i zakończyła proces akwizycji, który został ogłoszony 1 czerwca. Faktem jest natomiast, że dotychczasowy właściciel Elliott zachowa niewielkie udziały majątkowe w klubie i będzie miał swoich przedstawicieli w radzie nadzorczej.

Firma RedBird Capital Partners jest inwestorem w Fenway Sports Group, do której należy Liverpool i klub baseballowy Boston Red Sox. RedBird posiada również pakiet kontrolny w Tuluzie.

Czytaj więcej: Milan zawiódł, Roma i Inter ograły beniaminków – podsumowanie 4. kolejki

Komentarze