AC Milan odwoła się do czerwonej kartki Ibrahimovicia

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović PressFocus

Zlatan Ibrahimović otrzymał w sobotę czerwoną kartkę w meczu Milanu z Parmą (3:1). Zawodnik oraz klub uważają, że arbiter popełnił błąd i zamierzają odwołać się od kary.

Ibrahimović – czerwona kartka za nieporozumienie?

Zlatan Ibrahimović zamierza odwoływać się od decyzji arbitra, który pokazał mu czerwoną kartkę w sobotnim meczu Milanu z Parmą (3:1). Szwedzki napastnik uważa, że sędzia źle zrozumiał zdanie przez niego wypowiedziane, przez co przywrócił rywalom Rossoneri nadzieję przy wyniku 2:0.

Weteran wydawał się, przede wszystkim, niezwykle zdziwiony decyzją Fabio Maresci, któremu nie obce są kontrowersje. W styczniu starł się też ze szkoleniowcem Interu, Antonio Conte.

Według doniesień Sky Sport Italia i tego, co Ibrahimović przekazał Stefano Pioliemu, mogło dojść do nieporozumienia. Szwed twierdzi, że po jednym z fauli podszedł do arbitra i powiedział: “ach, czyli nie obchodzi cię, co powiem? To wydaje się dziwne…”. Sędzia, natomiast, zamiast “dziwne” (wł. stramo), usłyszał “drań” (wł. bastardo), za co postanowił wyrzucić napastnika Milanu z boiska.

Sytuacja jest rozwojowa. Niebawem dowiemy się, co Maresca napisał w swoim raporcie, a także, czy istnieją dowody audiowizualne, z których Ibrahimović i klub mogliby skorzystać. Kara za takie wykroczenia wynosi z urzędu dwa mecze, ale często jest ona skracana do jednego spotkania w przypadku odwołania.

Zlatan Ibrahimović, pomimo zaawansowanego wieku, jest liderem Milanu, który nadal walczy o mistrzostwo z Interem. W 17 ligowych spotkaniach zanotował aż 15 goli i dwie asysty. Włoskie media donoszą też, że 39-latek jest blisko przedłużenia umowy z Rossoneri.

Komentarze