Napastnik Salernitany na celowniku klubu z Mediolanu

Boulaye Dia
Boulaye Dia Imago/Massimo Insabato

Włodarze AC Milanu wciąż poszukują napastnika, który zapewni w przyszłym sezonie wiele trafień. Dziennikarze La Gazzetta dello Sport przekazali, że uwagę Rossonerich wzbudził Boulaye Dia. Senegalczyk w ubiegłym sezonie zanotował 16 trafień w 33 meczach dla Salernitany. 

  • AC Milan potrzebuje sprowadzić nowego napastnika, który będzie stanowić konkurencję dla Oliviera Girouda
  • Jednym z potencjalnych kandydatów do zasilenia Rossonerich jest Boulaye Dia
  • Senegalczyk został wykupiony niedawno przez Salernitanę, ale to nie wyklucza kolejnej zmiany barw klubowych

Salernitana trampoliną dla kariery Senegalczyka?

AC Milan liczył, że uda mu się pozyskać latem Marcusa Thurama. Francuz ostatecznie trafił jednak do Interu Mediolan. Rossoneri poszukują wciąż wzmocnień formacji ataku, która w ubiegłym sezonie spisywała się mizernie. Klub obserwuje wielu napastników, którzy mogliby przenieść się do Mediolanu. 

Jednym z nich jest Boulaye Dia. Dziennikarze La Gazzetta dello Sport przekazali, że Senegalczyk znalazł się na radarze Milanu. W ubiegłym sezonie na wypożyczeniu w Salernitanie strzelił on 16 goli w 33 spotkaniach. Koniki Morskie po zakończeniu kampanii 2022/23 zdecydowały się wykupić go za 12 milionów euro.

Mimo podpisania kontraktu z Salernitaną nie wyklucza się, że napastnik może latem ponownie zmienić klub. Zwłaszcza że wiele topowych drużyn gotowych jest przeznaczyć spore pieniądze na jego transfer.

Także u nas: Zaskakujący kandydat do wzmocnienia Milanu. Rossoneri negocjują z AZ Alkmaar

Komentarze