Milan potwierdził odejście Donnarummy

Gianluigi Donnarumma
Gianluigi Donnarumma PressFocus

Dyrektor Milanu Paolo Maldini oficjalnie potwierdził, że Gianluigi Donnarumma żegna się z klubem. Bramkarz reprezentacji Włoch odejdzie z zespołu Rososnerich na zasadzie wolnego transferu, po tym jak obu stronom nie udało się dojść do porozumienia w sprawie przedłużenia wygasającego kontraktu.

  • Gianluigi Donnarumma rozstaje się z Milanem na zasadzie wolnego transferu. Wygasający z końcem czerwca kontrakt nie zostanie przedłużony
  • Informację o odejściu 22-letniego bramkarza oficjalnie potwierdził dyrektor klubu Paolo Maldini
  • Milan znalazł już następcę reprezentanta Włoch. W najbliższych dniach nowym bramkarzem Rossonerich powinien zostać Mike Maignan

Donnarumma odchodzi na zasadzie wolnego transferu

Umowa 22-letniego wychowanka Milanu wygasa z końcem czerwca. Klub z Mediolanu był zainteresowany jej przedłużeniem, przedstawiał Donnarummie kolejne propozycje, ale ostatecznie obu stronom nie udało się osiągnąć porozumienia. Na przeszkodzie stanęły zbyt wygórowane oczekiwania finansowe bramkarza i jego menedżera Mino Raioli, na spełnienie których Milan nie był w stanie sobie pozwolić.

– Gigi był liderem i często pełnił rolę kapitana. Profesjonalista musi być również gotowy na zmianę klubu. Teraz coraz trudniej jest rozpocząć karierę w jednym miejscu i w tym samym ją zakończyć. Musimy podziękować tym, którzy dali tak wiele Milanowi, a Gigi to zrobił i nigdy nie lekceważył klubu. Nasze drogi tutaj się jednak rozchodzą i mogę mu tylko życzyć wszystkiego najlepszego – powiedział dyrektor klubu Paolo Maldini.

Na razie nie wiadomo, jaki kierunek obierze młody, ale już bardzo doświadczony bramkarz. Wśród klubów zainteresowanych jego pozyskaniem wymieniane są Juventus, Chelsea oraz Tottenham Hotspur.  22-latek mimo swojego wieku rozegrał w pierwszej drużynie Milanu 251 spotkań, w tym 215 w Serie A.

Kto zastąpi Donnarummę w Milanie?

Decyzja o rozstaniu z Gianluigim Donnarummą zbiega się z informacjami o tym, że Milan jest bliski zakontraktowania jego następcy. Ma nim zostać bramkarz świeżo upieczonego mistrza Francji, Lille, Mike Maignan.

25-letni Francuz przechodził w tym tygodniu w Mediolanie badania medyczne, a wkrótce można spodziewać się oficjalnej informacji o sfinalizowaniu transferu. Według medialnych doniesień Rossoneri zapłacą za niego 15 milionów euro.

Czytaj także: Rossoneri znaleźli zastępcę Donnarummy. Transfer o krok

Komentarze

Comments 6 comments

Oby z daleka od Juve.
Mógłby zostać legendą Milanu, idolem całego pokolenia, a wybrał $$
Brawa dla Milanu, za to, że nie dali się wciągnąć w kolejny rok gierek z dzieciakiem z Raiolą za plecami. Pełne poparcie.

W całej tej sytuacji ogromny plus dla Maldiniego. Nie błagał, zrobił co mógł, ale w odpowiednim momencie powiedział “dość” i dopiął transfer Maignana zostawiając Mino i Gigio z szczeną ciągnącą się po ziemi. Wszystko co zrobił dla Milanu zaprzepaścił swoim bezwzględnym zaufaniem do Raioli. Bramkarz świetny, pomimo drobnych braków w grze nogami, natomiast nie jest na tyle genialny aby płacić mu 12 mln rocznie. I jestem dumny, że Maldini się nie ugiął. Wizerunkowo Maldini 1:0 Donnarumma.

Wreszcie – choć żałuję, bo nadal prezentuje mieszankę młodości i już bardzo dużego doświadczenia, a swoje niedociągniecia “warsztatowe” mógł (i miał jeszcze czas) poprawić. Tak, jak napisał Jerry (@up) – mógł zostać legendą (i nie są to słowa na wyrost).
Ale – nie wiem czy sam z siebie czy Raiola trafił na podatny grunt – chciał specjalnego traktowania. Zapomniał tylko, że od ostatniego liczącego się sukcesu ACM we Włoszech mija dokładnie dekada, a od sukcesu w Europie 14 lat. W Europejskiej piłce nożnej to wieczność. A ACM jest obecnie – po prostu – klubem na dorobku (wystarczy rzucić okiem na przyszłosezonową LM – czwarty koszyk).
Wiem, że w ACM są jeszcze klienci Raioli. Ale po prawdzie, im mniej chytrego grubcia za plecami piłkarzy ACM, tym lepiej.

Zostało tylu co nic:

1) Ibra sam rozmawiał odnośnie przedłużenia kontraktu i jest to (zapewne) jego ostatni kontrakt.
2) Romagnoli najprawdopodobniej opuści Milan latem (za rok wygasa mu umowa) po tym jak nie idą rozmowy nad nowym kontraktem + z pewnością nie jest szczęśliwy z siedzenia na ławce (co będzie się zapewne ciągnąć dalej o ile Tomori zostanie wykupiony).

Tak więc – przy dobrych wiatrach Milan będzie ‘wolny’ od grubasa przynajmniej na jakiś czas (o ile pogłoski o tym, że jest agentem De Paula faktycznie będą tylko pogłoskami, które sieje sam grubas).

Skończyło się wodzenie Milanu za nos, klub stracił cierpliwość i dobrze sobie wszystko przekalkulował. Awans do LM nie oznacza, że z miejsca Maldini zacznie szastać kasą, on robi transfery z głową i rzadko się myli. Gigo powinien trafić do Juve, bo oni mieli obsesję aby zastąpić nim Buffona ale okoliczności sprawiły że nie jest to takie proste, koniec końców myślę że pójdzie do Juve. Wątpię aby taki bramkarz został bez klubu to raczej nie możliwe ale może sie okazać, że za wypłatą trzeba będzie udać się na emigracje a nie wiem czy na granicy przepuszczą ich razem z Antonio na jednym paszporcie. Cóż nie chciał być legendą AC Milan, miał prawo szukać lepszej drużyny i większej wypłaty, good luck

Szkoda że kasa jest ważniejsza niż przywiązania do barw klubu. W obecnych czasach zbalansowany budżet jest bardzo ważny, przykładem rywal zza miedzy który zdobył mistrzostwo ale jakim kosztem. Bardzo dobra postawa milanu względem Gigiego i grubasa. Donnarumie życzę by znalazł to czego szuka ale bardziej żeby się ogarną bo było już pare przykładów piłkarzy którym kasa uderzyła do głowy i doskonale wiemy jak skończyli.