AC Milan czeka na decyzję “Ibry”

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović Pressfocus

Obecny sezon nie jest łatwy dla Zlatana Ibrahimovicia. Wszystko przez urazy mięśniowe, które trapią doświadczonego piłkarza. Z kolei obecna umowa Szweda z AC Milan wygasa pod koniec czerwca. Rossoneri są otwarci na pozostanie “Ibry”, ale ostateczna decyzja należy wyłącznie do 40-latka.

  • Zlatan Ibrahimović cierpi na problemy zdrowotne od początku kampanii 2021/22
  • Szwed jest jednak dalej mile widziany w ekipie Rossonerich, więc może liczyć na przedłużenie wygasającej umowy
  • Jak zdradził Maldini, teraz wszystko zależy od decyzji samego piłkarza

Ibrahimovic zostanie na kolejny sezon?

W tegorocznym sezonie Zlatan Ibrahimović rozegrał siedem pełnych spotkań. Pomimo tego, jego liczby wciąż są imponujące. Do tej pory zaliczył łącznie 15 występów w Serie A, w których zdobył osiem goli i dwie asysty. Do tego w każdym możliwym momencie dzieli się swoim doświadczeniem z młodszymi kolegami na treningach Milanu.

Dlatego stanowi nieodłączony element Rossonerich, a ze współpracy z 40-latkiem zadowolony jest również Stefano Pioli. Poza trenerem, działacze klubu też pozytywnie nastawieni do obecności Szweda na San Siro. Z najnowszej wypowiedzi dyrektora sportowego wynika, że AC Milan dalej chciałby mieć “Ibrę” u siebie.

Rozmawiamy ze Zlatanem. Plan jest taki, aby kontynuował z nami kolejny sezon. Ibrahimović nigdy nie będzie dla nas problemem – wszystko zależy od niego – zdradził Paolo Maldini w wywiadzie dla DAZN.

Istnieje realna szansa, żeby Ibrahimović dalej biegał po włoskich boiskach. Milan wykonał publiczny ruch w kierunku kontynuowania współpracy, więc teraz należy poczekać na odpowiedź piłkarza. Obecnie Szwed leczy uraz mięśniowy, który wyeliminował go z derbów Mediolanu.

Czytaj więcej: Dumanowski i Guziak podsumowują zimowe mercato. Kto może prężyć muskuły?

Komentarze

Na temat “AC Milan czeka na decyzję “Ibry”