Abraham zagra w Romie. Poznaliśmy szczegóły porozumeinia

Tammy Abraham
Tammy Abraham PressFocus

Tammy Abraham w sezonie 2021/22 będzie bronił barw włoskiej Romy. 23-letni napastnik przeniesie się do klubu ze Stadio Olimpico na zasadzie definitywnego transferu. Dziennikarz Sky Sport Italia Gianluca Di Marzio ujawnił szczegóły finansowej skomplikowanej transakcji.

  • Tammy Abraham w sezonie 2021/22 będzie występował w Romie, do której przejdzie na zasadzie definitywnego transferu z Chelsea
  • Łączna kwota transferu ma opiewać na 40 milionów euro plus bonusy
  • W umowie między klubami znalazła się klauzula umożliwiająca Chelsea odkupienie zawodnika w przyszłości

Abraham zagra w Romie, szczegóły operacji

Oba kluby doszły do porozumienia w ostatnich dniach, a sam piłkarz w weekend przyjechał do Włoch, gdzie pomyślnie przeszedł badania medyczne i złożył podpis pod umową. Musiał jednak wrócić do Londynu, aby dopełnić formalności związane z wizą i pozwoleniem na pracę. Jego przenosiny do Romy są jednak przesądzone.

Jak informuje Gianluca Di Marzio, całkowity koszt transferu wyniesie 40 milionów euro plus bonusy. Tego lata Chelsea otrzyma jednak tylko 5 milionów euro. Kolejne 20 milionów euro zostanie wypłacone do lata 2024 roku w różnych ratach, a pozostałe 15 milionów euro w trakcie sezonu 2024/25.

Chelsea w umowie z Romą zagwarantowała sobie również możliwość odkupienia Abrahama za 80 milionów euro, ale klauzula ta będzie obowiązywać dopiero od lipca 2023 roku.

Sam piłkarz ma zarabiać w stolicy Włoch 4,5 miliona euro netto rocznie, co oznacza dla Romy koszt 5,8 miliona euro brutto.

23-letni Abraham, który jest wychowankiem Chelsea, cała dotychczasową karierę spędził na angielskich boiskach. Poza występami w londyńskim klubie, przebywał również na wypożyczeniach w Bristol City, Swansea City i Aston Villi. W Premier League rozegrał łącznie 89 spotkań, zdobywając w nich 26 bramek.

Zobacz także: AS Roma w poszukiwaniu nowego napastnika

Komentarze