Abraham: Mourinho to trener, którego potrzebuję

Tammy Abraham
Tammy Abraham fot. PressFocus

Tammy Abraham to zawodnik, który zasilił szeregi AS Roma, bo chciał go w klubie Jose Mourinho. Aktualny opiekun Giallorossich jest przymierzany do pracy na stanowisku selekcjonera reprezentacji Portugalii. Kilka słów na ten temat wyraził napastnik rzymian.

  • Ostatnio nie milkną spekulacje na temat ewentualnego rozstania Jose Mourinho z Romą
  • Portugalczyk łączony jest z pracą w roli selekcjonera reprezentacji Portugalii
  • Swoje zdanie na temat The Special One wyraził Tammy Abraham

Abraham o Mourinho

Tammy Abraham trafił do Romy za 40 milionów euro. W drużynie ze Stadio Olimpico zawodnik wystąpił łącznie w tym sezonie w 20 spotkaniach, w których zdobył cztery bramki, a ponadto zanotował dwa kluczowe podania. 25-latek nie ukrywa, że darzy sympatią obecnego trenera ekipy z Rzymu.

Jose Mourinho jest świetnym trenerem. Oczywiste jest, że wszystkie drużyny go chcą. Znaleźć się w kręgu zainteresowań reprezentacji Portugalii to natomiast wielki zaszczyt. Jestem jednak pewny, że teraz trener skupia się na Romie – mówił Abraham cytowany przez La Gazzetta dello Sport.

Przeczytaliśmy wiele różnych informacji, ale nie rozmawialiśmy o tym z Mourinho. Zawsze stara się pomóc nam się poprawić, jesteśmy skupieni na drugiej części sezonu. Mourinho jest trenerem, którego potrzebuję – zaznaczył Anglik.

Giallorossi plasują się aktualnie na siódmej pozycji w tabeli Serie A, legitymując się dorobkiem 27 punktów. Do lidera SSC Napoli rzymianie tracą 14 punktów. Pierwsze spotkanie ligowe w 2023 roku rzymianie rozegrają 4 stycznia z Bolognią o 16:30. Tymczasem kilka dni później na drodze rzymian stanie AC Milan.

Czytaj więcej: “Mourinho nie miał wystarczająco dużo pieniędzy, aby mnie kupić”

Komentarze