Abraham łączony z wielkimi markami. Rozstanie z Romą coraz bardziej prawdopodobne

Tammy Abraham
Tammy Abraham fot. PressFocus

Tammy Abraham może po sezonie opuścić szeregi AS Romy. Włoski klub jest skłonny sprzedać swojego napastnika, jeśli tylko pojawi się atrakcyjna oferta. Anglik budzi zainteresowanie najmocniejszych ekip w Europie – informuje “La Gazzetta dello Sport”.

  • Tammy Abraham łączony jest z odejściem z AS Romy
  • Rzymianie zgodzą się na transfer, jeśli otrzymają około 70 milionów euro
  • Poważne zainteresowanie Anglikiem wykazują Manchester United i PSG

Roma spienięży snajpera?

Tammy Abraham cieszy się zaufaniem Jose Mourinho i jest podstawowym napastnikiem AS Romy w lidze oraz europejskich pucharach. Jego dyspozycja strzelecka nie należy natomiast do najlepszych, gdyż w Serie A zgromadził dotychczas raptem osiem trafień. Anglik pełni istotną rolę w zespole, natomiast nie jest niezastąpiony. Świadoma rosnącego zainteresowania Roma zgodzi się na sprzedaż tego lata, jeśli tylko pojawi się satysfakcjonująca oferta.

Uważa się, że rzymianie oczekują kwoty w okolicach 70 milionów euro. Możliwość ściągnięcia napastnika na mocy kontraktowych zapisów ma Chelsea, natomiast najprawdopodobniej z tej opcji nie skorzysta. Abraham znajduje się natomiast na celowniku Manchesteru United oraz Paris Saint-Germain.

Czerwone Diabły otwarcie wyrażają chęć pozyskania latem nowego napastnika. Priorytetem jest Harry Kane, natomiast ostatecznie może stanąć na nieco mniej kosztownej operacji. Za taką uważany jest transfer właśnie Abrahama, który był obserwowany przez przedstawicieli angielskiego giganta przy okazji ligowego meczu AS Romy z Milanem.

Zobacz również: Znamy pierwszego beniaminka Serie A. To zespół Polaka

Komentarze