9 listopada decyzja ws. Juventus – Napoli

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

Odwołanie Napoli w sprawie kary nałożonej na klub za niestawienie się na spotkanie z Juventusem zostanie rozpatrzone 9 listopada. Jak informuje Il Corriere dello Sport, tego samego dnia mamy poznać rozstrzygnięcie w tej sprawie.

Czytaj dalej…

Komisja Dyscyplinarna Włoskiej Federacji Piłkarskiej (FIGC) ukarała klub ze Stadio San Paolo walkowerem oraz dodatkowo odjęciem jednego punktu w ligowej tabeli. Napoli nie stawiło się bowiem na zaplanowane na 4 października ligowe spotkanie z Juventusem, po tym jak w drużynie potwierdzone zostały dwa przypadki zakażenia koronawirusem. Miało to miejsce niedługo po meczu z Genoą, po którym w zespole rywali wyniki testów dały dodatnie wyniki aż u 22 członków pierwszego zespołu.

Napoli nie zgadza się z werdyktem

Władze Napoli kategorycznie nie zgadzały się z taką decyzją, pozostając przy stanowisku, że drużyna nie udała się do Turynu z powodu zakazu nałożonego na klub przez miejscowe służby sanitarne (ASL). Komisja Dyscyplinarna uznała jednak, że klub decyzję podjął wcześniej i nie zastosował się do zaakceptowanego przed sezonem protokołu dotyczącego koronawirusa.

Napoli złożyło w tej sprawie odwołanie, które według doniesień włoskich mediów zostanie rozpatrzone 9 listopada. Tego dnia ma zapaść decyzja w tej sprawie. Nie ma również wątpliwości, że w przypadku negatywnej dla Napoli decyzji, klub złoży kolejne odwołanie do Rady Gwarancji Sportowych.

Drużyna Gennaro Gattuso od początku obecnego sezonu Serie A prezentuje się bardzo skutecznie. Napoli wygrało wszystkie cztery dotychczasowe rozegrane mecze. Dziś klub ze Stadio San Paolo powalczy o piąte zwycięstwo, podejmując na własnym stadionie Sassuolo.

Komentarze