LM: Doskonała forma Immobile! Włoch zapewnił Lazio zwycięstwo

Ciro Immobile
Obserwuj nas w

Lazio wygrało 3:1 (2:1) z Zenitem w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Simone Inzaghiego znacznie przybliżyli się do awansu i są o krok od udziału w fazie pucharowej Champions League. Dobry występ zanotował Ciro Immobile, który strzelił w tym spotkaniu dwie bramki.

Piłkarze z Rzymu bardzo dobrze weszli w spotkanie. Już w 3. minucie bramkę dającą gospodarzom prowadzenie zdobył Ciro Immobile. Włoch otrzymał podanie od Lucasa Leivy i będąc ustawionym bokiem do bramki zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Była to doskonała okazja, bo napastnik Lazio otworzył tym strzałem rezultat spotkania.

W 22. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Dobrym uderzeniem popisał się wtedy Parolo. Otrzymał podanie od Correi i strzałem sprzed pola karnego z pierwszej piłki umieścił futbolówkę w dolnym rogu bramki.

W 25. minucie goście zdobyli trafienie kontaktowe. Dobrą piłkę w pole karne posłał Rakitsky. W szesnastce dobrze odnalazł się Dzyuba, który przyjął piłkę i zdołał się z nią obrócić w kierunku bramki. Rosjanin oddał strzał w kierunku lewego słupka, po którym mógł cieszyć się z gola.

Druga połowa była nieco bardziej wyrównana. Zenit spisywał się lepiej niż w pierwszej odsłonie meczu, ale Rosjanie nie zdołali ponownie pokonać Reiny. Bramkarza rywali pokonali jednak gospodarze.

W 55. minucie Wilmar Barrios sfaulował w obrębie szesnastki Ciro Immobile. Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany, który pewnym strzałem skompletował dublet. Końcowy rezultat spotkania to 3:1.