REKLAMA
REKLAMA

Media: Dwa wielkie kluby stoczą w styczniu bój o Milika

dodał: Paweł Paczocha  |  źródło: Le10sport  |  21.11.2020 15:38
Media: Dwa wielkie kluby stoczą w styczniu bój o Milika

Arkadiusz Milik  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Pomimo tego, że Arkadiusz Milik może pozostać poza grą w klubie przez co najmniej pół sezonu, nadal wzbudza zainteresowanie największych europejskich klubów. Wedle włoskich i francuskich mediów o podpis polskiego napastnika zamierzają powalczyć Inter oraz Paris-Saint Germain.

Dyrektor sportowy Paris-Saint Germain, Leonardo, próbował zakontraktować Arkadiusza Milika już trakcie ostatniego okienka transferowego, ale ostatecznie zdecydował się na transfer Moise Keana. Nie oznacza to jednak, że w Paryżu o Polaku zapomniano. Według francuskich mediów Leonardo ruszy po niego ponownie w styczniu i spróbuje przekonać właściciela Napoli, Aurelio De Laurentisa, do sprzedania napastnika w niskiej cenie. Podobne plany ma także Inter. Włodarze mediolańskiego klubu nawiązali już kontakty z Milikiem, a Antonio Conte chciałby wzmocnić swoją linię ataku, ale negocjacje w tej sprawie będą bardzo skomplikowane.

Choć teoretycznie sprzedaż napastnika w styczniu powinna bardziej interesować De Laurentisa niż oddanie go za darmo pół roku później, trudno spodziewać się, by gwałtowny właściciel Napoli zamierzał wzmacniać bezpośredniego ligowego rywala. To sprawia, że przewagę w negocjacjach zyskuje Leonardo i jego Paris-Saint Germain, ale niewykluczone, że Milik będzie zmuszony do pozostania w Neapolu aż do końca swojego kontraktu, by w czerwcu z kartą na ręku samemu znaleźć sobie nowego pracodawcę.

Aktualnie wartość rynkowa Milika wynosi 27 milionów euro, ale jeśli jego sytuacja klubowa się nie zmieni, liczba ta zacznie szybko maleć.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy