REKLAMA
REKLAMA

Lukaku o Eriksenie: "Jak nauczy się włoskiego, będzie mu łatwiej"

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  19.11.2020 13:47
Lukaku o Eriksenie: "Jak nauczy się włoskiego, będzie mu łatwiej"

Christian Eriksen  |  fot. PressFocus

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Christian Eriksen od momentu, gdy trafił do Interu Mediolan nie potrafi odcisnąć swojego piętna na postawie Nerazzurrich. Ciekawą deklarację wyraził natomiast Romelu Lukaku, który przekonywał, że chce pomóc Duńczykowi w zaaklimatyzowaniu się w Mediolanie. - Ma wszystko, aby być mistrzem - mówił Belg o byłym pomocniku Tottenhamu Hotspur.

Christian Eriksen trafił do teamu z Lombardii zimą tego roku. Jak na razie zawodnik rozegrał 33 mecze w szeregach Interu, w których zdobył cztery bramki, a ponadto zaliczył trzy asysty. Piłkarz trafił do mediolańskiej drużyny za 27 milionów euro, wiążąc się z klubem z Serie A umową do 2024 roku.

Romelu Lukaku zabrał na natomiast glos na temat reprezentanta Danii po wygranym 4:2 starciu Belgów z Danią w Lidze Narodów UEFA. Belgijski napastnik został poproszony o komentarz na temat Eriksena w rozmowie z Kanałem 5. Lukaku przekonywał, że życie we Włoszech będzie dla Duńczyka łatwiejsze, gdy opanuje język włoski.

- Christian ma wszystko, co jest potrzebne, aby zostać mistrzem. Chcę mu pomóc. Miałem szczęście, że szybko się przystosowałem. Jeśli nauczy się włoskiego, wszystko będzie dla niego łatwiejsze - powiedział Belg.

- Będzie mógł się lepiej komunikować, a co za tym idzie łatwiej mu będzie wnieść większy wkład w zespół - kontynuował Lukaku.

Eriksen w trakcie trwającego sezonu wystąpił w pięciu spotkaniach włoskiej ekstraklasy i dwóch w Lidze Mistrzów. W trakcie kampanii 2020/2021 reprezentant Danii nie zdobył bramki w klubie.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

_tripletta_ | 19.11.2020 16:18

Czyli jest już tyle czasu w Italii i nie zdążył się nauczyć włoskiego na poziomie podstawowym?

BOYSSAN | 19.11.2020 17:38

To pokazuje jak mentalnie podupadł Eriksen. Ktoś powie zna angielski , hmm nie do końca tak to działa

vahuPL | 19.11.2020 21:59

No angielski we Włoszech to akurat prawie nie działa :P

Nie jest też powiedziane, że w jakimś super podstawowym stopniu nie zna włoskiego, ale czasem jak patrzę na Włochów, Hiszpanów czy zawodników z Ameryki Płd. próbujących mówić po angielsku to nie zdziwiłbym się jakby i Eriksen nie był w stanie sklecić 3 zdań po włosku ;)
Kiedyś Klose powiedział prześmiewczo o Tonim, coś w stylu, że poprawił swój niemiecki bo umie już się przywitać i krzyknąć piłka...

pochmurny | 20.11.2020 00:13

Eriksen został skreślony przez Conte zanim jeszcze pojawił się w Mediolanie. Miał już odejść w lecie, ale oferty były śmieszne. Ciężko w takiej sytuacji znaleźć motywacje.

Gazza | 20.11.2020 13:23

Ciężko mówić o barierze językowej gdy ta bariera wciąż jest na linii trener piłkarz i tego nic nie zmieni.

Trener beton.
Piłkarz wirtuoz.
Jak niby miałoby to przełamać barierę jakąkolwiek czy nawet językowa? Ten proces był już dawno na straconej pozycji więc dziwi mnie wybór Eriksena na toporny Inter.seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy