REKLAMA
REKLAMA

Usain Bolt: Ronaldo jest szybszy niż ja

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: BBC  |  15.11.2020 18:55
Usain Bolt: Ronaldo jest szybszy niż ja

Cristiano Ronaldo  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Wielokrotny medalista olimpijski, Usain Bolt przyznaje, że jest pod wrażeniem Cristiano Ronaldo. Jamajczyk pokusił się nawet o stwierdzenie, że w tym momencie nie wygrałby z Portugalczykiem biegu na 100 metrów.

35-letni Portugalczyk błyszczy formą także i w tym sezonie. Na razie w pięciu meczach zdobył sześć goli, a do tego dołożył jedną asystę. Wyniki i gra Cristiano Ronaldo zachwyca kibiców, ale i sportowców z innych dyscyplin. Wielkim fanem talentu tego piłkarza jest Usain Bolt. Opowiedział o tym w wywiadzie udzielonym hiszpańskiej Marce.

- Cristiano jest sportowcem wybitnym. Od lat jest na szczycie i osiągnął to ciężką praca każdego dnia - podkreślił Bolt. Pytany o to jak wyglądałaby ich wspólna rywalizacja, odparł: - Myślę, że w tym momencie Ronaldo jest ode mnie szybszy. Pokonałby mnie.

Trudno jednak uwierzyć w to, by Ronaldo mógł wygrać z Boltem, gdy ten był w swojej szczytowej formie. Jego rekord w biegu na 100 metrów wynosi bowiem 9,58 sekundy. Żaden piłkarz świata nie osiąga takich wyników. Nie zmienia to jednak faktu, że Portugalczyk uchodzi za jednego z najszybszych napastników globu i obrońcy wielu drużyn mają z nim problem.

Usain Bolt zdobył w czasie swojej kariery aż osiem złotych medali na Igrzyskach Olimpijskich. Ostatnie z nich w Rio de Janeiro w 2016 roku.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

Monochromatyczn | 15.11.2020 22:54

Obecnie? To tak jak ja od Maradony.

wojojuve | 15.11.2020 23:19

Tylko, że Ronaldo jest starszy od Bolta. Ty jesteś starszy od Maradony?

Monochromatyczn | 16.11.2020 00:01

Tylko, że Bolt od czterech lat nie jest już czynnym sportowcem? Ma teraz prawo być spasiony jak Adriano czy Citko ;)

PLGero | 16.11.2020 01:35

Co nie zmienia faktu, że w sprincie na 20-30 metrów Ronaldo nadal jest bardzo szybki. Wiadomo, że w tym wieku nie będzie biegał po 12km w meczu, ale takie krótkie sprinty to ważna sprawa dla napastnika. Ciekawe jeszcze jak długo da radę ?

RaulMadrid | 16.11.2020 03:12

Ja to sobie w XXI wieku bo w 2002 roku zainteresowanie pilka sie u mnie pojawilo nie przypominam blisko 36-letniego faceta z takimi osiągami szybkosciowymi jak CR7.

Z reguly tych wyjadaczy junior brał sprintem, a CR7 nie jednego juniora odstawia. Przykladem to nawet Rooney moze byc ktory to kiedyś mial taki gaz w nogach i wydolnosc ze hoho, a juz u schylku gry w ManU ruszal sie jak mucha w smole. Nie wiem czy to byla kwestia organizmu czy glowy.seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy